Światowej sławy artyści gwiazdami festiwalu sztuki perkusyjnej “Drums Fusion” w Bydgoszczy

Box2 Kultura Materiały partnera
Fot. nadesłane

Światowe gwiazdy sztuki perkusyjnej zjadą nad Brdę! W poniedziałek 27 maja rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej. Jakie gwiazdy odwiedzą bydgoską imprezę?

Drums Fusion to najbardziej dynamiczne święto perkusji w Polsce, odwiedzane przez największe gwiazdy światowych bębnów. Festiwal wyrósł z przekonania, że Bydgoszcz jest miastem perkusistów. To tu zjechały takie gwiazdy, jak: Ian Anderson Paice (perkusista Deep Purple, Paula McCartney’a i George’a Harrisona), Nippy Noya (perkusista Candy Dulfer i Tomasza Stańko), Pete Lockett (perkusista Björk, Petera Gabriela i Roberta Planta), czy Patsy Gamble (perkusista solowych projektów Micka Jaggera)

REKLAMA

Na Drums Fusion wystąpili też: słynna Apocalyptica, Jan Garbarek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i Terry Bozzio, grający na największym zestawie perkusyjnym na świecie.

Festiwalowe bębny słychać w całym mieście. Brzmią w bydgoskiej Operze, dudnią na Wyspie Młyńskiej i w Sali Koncertowej MCK. Ulicami przechodzą, w szalonym rytmie bębnów, parady prowadzone przez brazylijskie szkoły samby, a wieczorami Wyspę zapełniają tysiące widzów oglądających koncerty największych gwiazd DF.

Wśród wielu ciekawych wydarzeń, wyróżnić warto sobotni (1.06) koncert organizowany w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Na tamtejszej scenie zaprezentują się Omara Portuondo i Richard Bona. Bilety na oba występy dostępne są w cenie od 60 do 150 zł. Kupić je można na: www.drumsfusion.com/kup-bilet.

Omara Portuondo, pierwsza dama Buena Vista Social Club, zaśpiewa o godz. 19.30 na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. Zaprezentuje projekt „Omara Es Cuba – The Last Kiss”.

O godz. 21.30 na scenie pojawi się Richard Bona, kameruński artysta, którego głos, kunszt gry na gitarze basowej i umiejętność kompozytorska czynią go jednym z najwybitniejszych postaci sceny afrykańskiej. Muzyk współpracował z takimi gwiazdami, jak: Michael Brecker, Paul Simon, Chaka Khan, Tito Puente, Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy George Benson. Bona był też muzykiem Pat Metheny Group.

Dzień później, w niedzielę 2 czerwca o godz. 19.00, zagra Stewart Copeland & Orkiestra Opery Nova. Wydarzenie odbędzie się w Opera Nova. Bilety dostępne są w cenie od 80 do 120 zł. Nabyć je można przez stronę www.drumsfusion.com/kup-bilet.

Steward Copeland jest kompozytorem i jednym z najlepszych perkusistów świata. Na swoim koncie ma pracę przy muzyce do filmów, oper i baletu. Artysta przyjedzie do Bydgoszczy ze swoim najnowszym projektem scenicznym „Stewart Copeland Lights Up the Orchestra”. Towarzyszyć mu będzie orkiestra muzyków bydgoskiej Opery Nova.

Podczas koncertu usłyszymy utwory Copelanda ze ścieżek dźwiękowych do filmów “Wall Street” Olivera Stone, “Rumble Fish” F.F. Coppoli i “Equalizer/Bez litości” Antoine’a Fuqua. Będzie też muzyka The Police, utwory “Darkness”, “Don’t Stand” i “Miss Gradenko” – wszystkie napisane dla zespołu przez Copelanda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *