Świąteczny konkurs plastyczny w Lisewie

Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Gminna Biblioteka Publiczna w Lisewie organizuje konkurs plastyczny pt. „Ozdoby choinkowe”. Skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy, w ramach kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Każdego roku jest to wyjątkowy czas, sprzyjający rodzinnym spotkaniom i wspólnemu świętowaniu. Nieodłączną częścią magii świąt są różnorodne dekoracje. Przyozdobiona nimi choinka tworzy niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat. Dla najmłodszych może to być źródłem inspiracji, która podbuduje w nich podstawowe poczucie estetyki.

REKLAMA

Z kolei konkursy plastyczne są dla dzieci okazją do samorozwoju, pobudzają kreatywność, pomagają w rozwijaniu wyobraźni. Ciekawość świata i zachęta do twórczego myślenia to tylko niektóre z zalet, jakie najmłodsi mogą wyciągnąć z tego typu inicjatyw. Konkurs o tematyce świątecznej jest więc zaproszeniem do wspólnej zabawy.

„Ozdoby choinkowe”, poza rozwijaniem umiejętności, oferują dzieciom kontakt z tradycją. Uczestnicy będą mogli wyrazić na papierze, jak rozumieją świąteczny klimat, wraz z całą jego otoczką. Pomoże to nie tylko w przybliżeniu dzieciom obrządku świąt Bożego Narodzenia, ale także w jego utrwaleniu.

Aby praca mogła wziąć udział w konkursie, musi być przede wszystkim wykonana samodzielnie. W tworzeniu swoich świątecznych wizji można wykorzystywać dowolne formy i techniki, używając różnorodnych materiałów. Szczególnie ceni się pomysłowość i oryginalność, jaką będą cechować się prace. Ważna jest również estetyka, z jaką przedstawione zostaną bożonarodzeniowe inspiracje.

Zwycięzców wyłoni komisja konkursowa, powołana przez organizatora. Oceni ona zgłoszone prace w poszczególnych grupach wiekowych. Jednak aby praca mogła zostać poddana ocenie, musi do niej zostać dołączone oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych i użycie wizerunku na cele konkursu. Można je znaleźć na stronie internetowej gminy.

Prace należy składać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lisewie, nie później niż do 2 grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 grudnia, podczas „Akcji Choinka” na pl. Targowym. Wtedy też odbędzie się wręczenie nagród.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *