Świąteczny jarmark w Łubiance

Łubianka Wiadomości
fot. Pixabay

W niedzielę 15 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorem jest Biblioteka – Centrum Kultury w Łubiance. Wydarzenie poprzedzone jest zapisami dla chętnych wystawców.

Od kilku lat w okresie przedświątecznym w gminie Łubianka organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy prezentują swoje wyroby na stoiskach z rękodziełem i regionalnym wiktuałami. Mieszkańcy mają okazję nie tylko skosztować swojskich kulinariów, ale także zaopatrzyć się w oryginalne prezenty świąteczne. Odwiedzający mogą spróbować własnoręcznie wypiekanego chleba czy domowych pierników. Tradycją jest zakup bożonarodzeniowej babki. Rękodzielnicy oferują m.in. tkane obrusy i obrazy malowane na tkaninie. Wydarzeniu towarzyszą kolędy, wprowadzające w świąteczny nastrój.

REKLAMA

Nasz jarmark jest bardzo popularny, zawsze przychodzi dużo osób – informuje pracownik BCK w Łubiance.

Stałym wystawcą jest Koło Gospodyń Wiejskich, ale zapisywać się mogą także osoby indywidualne, firmy zewnętrzne, stowarzyszenia i sołectwa. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się spieszyć.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się w niedzielę 15 grudnia o godz. 11.00 w BCK w Łubiance i potrwa około 2-3 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.