Świąteczne upominki od Urzędu Marszałkowskiego. Trafiły do szpitali i seniorów

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wśród obdarowanych stuletnia mieszkanka Torunia Genowefa Donajska, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pacjenci szpitali dziecięcych w Toruniu i Bydgoszczy, kombatanci, stuletni mieszkańcy województwa oraz ubodzy i bezdomni – do nich przed świętami powędrowały paczki z podarunkami, przygotowane przez Urząd Marszałkowski. Dzięki tego typu inicjatywom, magia świąt wydaje się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Podczas wręczania paczek zachowane zostały wszelkie środki ostrożności, związane z trwającą pandemią. 

REKLAMA

– W czasie intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia musimy pamiętać o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Urząd Marszałkowski wspiera nie tylko osoby starsze, kombatantów i potrzebujących w regionie, ale również obdarowuje iskierką radości dzieci, które te święta z przyczyn niezależnych muszą spędzić w szpitalu – mówił przed świętami marszałek województwa Piotr Całbecki.

Będący częścią Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego szpital dziecięcy w Toruniu oraz bydgoski Wojewódzki Szpital Dziecięcy otrzymały łącznie 130 paczek, które miały wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów. Otrzymali oni płyty ze słuchowiskiem „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” przygotowana przez Teatr Muzyczny w Toruniu, pierniki oraz kartki z życzeniami.

Kolejnych 100 paczek otrzymali z kolei kombatanci z regionu. Słodycze, żywność i maseczki znalazły się wśród podarków, których dystrybucją zajęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Nie zapomniano także o stulatkach. Do uhonorowanych medalem Unitas Durat trafiło 80 pakunków ze świątecznymi upominkami i życzeniami. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *