Świąteczne atrakcje w gminie Wielka Nieszawka

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Łukasz Piecyk

Już dziś gminę Wielka Nieszawka odwiedzi Święty Mikołaj! Gminne Mikołajki rozpoczną się o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce. W programie, oprócz wizyty brodatego świętego w czerwonej czapce, wyjątkowe atrakcje, które ucieszą każde dziecko: fotobudka, zamykanie w bańce mydlanej, kino 7D. Oczekiwanie na Wigilię urozmaicą nam także inne świąteczne wydarzenia: konkurs na bożonarodzeniową szopkę, wspólne ubieranie choinki, kiermasz bożonarodzeniowy i koncert kolęd w wykonaniu Sary Pach.

Tego ranka wiele dzieci zaraz po przebudzeniu znalazło drobne prezenty, którymi pod osłoną nocy obdarował je Święty Mikołaj. Okazja do osobistego spotkania z hojnym świętym nadarzy się już po południu w Szkole Podstawowej w Małej Nieszawce, gdzie od godz. 16.00 do 19.00 odbędą się Gminne Mikołajki.

REKLAMA

– Wszystkie dzieci będą mogły porozmawiać ze Świętym Mikołajem, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a nawet odtańczyć wspólny, świąteczny taniec. Bożonarodzeniową atmosferę zapewni nie tylko brodaty gość, ale też występy artystyczne zespołów wokalnych działających przy Gminnym Centrum Kultury. Jednak atrakcji będzie dużo więcej: zamykanie w bańce mydlanej, zjeżdżalnia, malowanie twarzy, fotobudka, a także kino 7D (które rano przyjedzie do SP w Cierpicach, a po południu do SP w Małej Nieszawce) – mówi dr Jarosław Dąbrowski, dyrektor GCK, organizator wydarzenia. – Będą też świąteczne quizy, zabawy prowadzone przez animatorów, a nawet popcorn i wata cukrowa. Dobra rozrywka gwarantowana, serdecznie zapraszam wszystkie dzieci.

Współorganizatorami Gminnych Mikołajek są: GCK w Małej Nieszawce, SP w Małej Nieszawce, SP w Cierpicach, sołectwa Mała Nieszawka, Wielka Nieszawka, Cierpice, Brzoza, KGW w Brzozie oraz Urząd Gminy Wielka Nieszawka.

Do 11 grudnia można nadsyłać prace na VIKonkurs Szopki Bożonarodzeniowej dla dzieci w wieku szkolnym. Konkurs jest adresowany do uczniów podstawówek (klasy I-VIII). Rozstrzygnięcie odbędzie się 15 grudnia, w trakcie wspólnego ubierania choinki o godz. 14.00 przed Centrum Sportu i Rekreacji „Olender”. Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe zostaną zaprezentowane na wystawie w CSiR „Olender”, która potrwa do 6 stycznia. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Urzędu Gminy (www.wielkanieszawka.pl).

Tradycyjne wspólne ubieranie choinki odbędzie się w niedzielę 15 grudnia. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poczuć bożonarodzeniową atmosferę. Będzie śpiewanie kolęd, konkursy, a nawet słodki prezencik.

– Ubierz się ciepło, zabierz ze sobą dobry humor i ozdobę na naszą wspólną choinkę świąteczną – zaprasza wójt gminy Krzysztof Czarnecki.

Tuż przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 21 grudnia, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez LGD „Podgrodzie Toruńskie”. W koncercie najpiękniejszych kolęd wystąpi znana wokalistka Sara Pach wraz z dziećmi ze Studia Artystycznego Sara Pach & Szulc. Występowi towarzyszyć będzie kiermasz bożonarodzeniowy.

– Na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje: świąteczne ozdoby i oryginalne upominki, rękodzieło i prace lokalnych twórców (Rękodzieło Joanny, KGW w Małej Nieszawce, KGW w Brzozie), warsztaty z robienia pierogów prowadzone przez KGW „Razem dla Gronowa”, sprzedawane też będą smakołyki bożonarodzeniowe – wyliczają organizatorzy.

LGD „Podgrodzie Toruńskie” udzielać też będzie informacji nt. swojej działalności, możliwości udziału w konkursach ogłaszanych przez LGD oraz szkoleniach. Impreza potrwa od godz. 15.00 do 18.00 w CSiR „Olender”. Partnerem wydarzenia jest Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *