“Świat na wyciągnięcie ręki”. Niezwykli goście odwiedzili Szkołę Podstawową w Obrowie [ZDJĘCIA]

Box2 Obrowo Wiadomości
Fot. nadesłane

Zwyczajny szkolny tydzień zamienił się w międzynarodowy maraton pełen atrakcji. Od 12 do 15 lutego w obrowskiej placówce przebywali wolontariusze z Ameryki Południowej oraz Azji. Poprowadzili oni warsztaty językowe dla młodzieży.

Yennyfer Rodriguez Lemus z Kolumbii oraz Andika Eka Putra z Indonezji przyjechali do Obrowa w ramach współpracy szkoły z Europejskim Forum Młodzieżowym, na zaproszenie Obrowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu „Nasza Szkoła”.

REKLAMA

– Wolontariusze zorganizowali dla młodzieży warsztaty językowe prowadzone po angielsku – relacjonuje Przemysław Piotrowski, nauczyciel w SP w Obrowie, prezes Stowarzyszenia. – Uczniowie na początku podchodzili do gości bardzo nieśmiało, z czasem jednak przełamali swoje językowe bariery. Dzięki temu aktywnie uczestniczyli w lekcjach dot. kultury, ciekawostek historycznych oraz charakterystycznych potraw związanych z krajami, z których pochodzili goście.

Podczas warsztatów młodzież nauczyła się zwrotów w języku narodowym wolontariuszy, poznała ich muzykę oraz codzienne stroje.

Spotkanie z YeYe i Andy było nie tylko niezwykłą lekcją tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, ale także rozbudziło w młodzieży ciekawość oraz chęć poznawania świata, innych ras i kultur.

Warsztaty pokazały, że nauka języka nie musi być skomplikowana i nudna. Wolontariusze przekonali najmłodszych, że znając angielski, świat jest dla nich na wyciągnięcie ręki.

Na zakończenie wizyty w Obrowie, goście otrzymali od dyrekcji, nauczycieli i uczniów drobne upominki.

Wizyta gości z odległych krajów była możliwa dzięki projektowi „Wielki świat na wyciągnięcie ręki”, napisanemu przez obrowskich nauczycieli i finansowemu wsparciu przez Fundację Orlen Dar Serca.

Yennyfer Rodriguez Lemus z Kolumbii oraz Andika Eka Putra z Indonezji na co dzień współpracują z Fundacją Euroweek. W Polsce na stałe angażuje się w pracę Fundacji 40 wolontariuszy, z czego aż 20 odwiedza szkoły i placówki edukacyjne w całym kraju, promując wśród młodzieży naukę języków obcych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *