Sukcesy szkółki kolarskiej z Łysomic. “Pokazaliśmy się z dobrej strony”

Box1 Łysomice Wiadomości
Ostatni wyścig w Łasinie. Fot. Kolarski Klub Sportowcy Łysomice / Facebook

Kolarski Klub Sportowy Łysomice działa zaledwie od roku, ale jego zawodnicy prężnie się rozwijają i chętnie biorą udział w rywalizacjach. Na uwagę zasługują zwłaszcza sukcesy Wiktorii Marzec, Marii Gajur, Szymona Rygielskiego i Jakuba Gliwińskiego, choć i pozostali zawodnicy mają się czym pochwalić.

Kolarski Klub Sportowy Łysomice ruszył w czerwcu 2020 r. Początkowo celem zajęć była integracja grupy, ale szybko okazało się, że młodzi kolarze potrzebują ambitnych zadań. Zawodnicy zaczynali od nauki na rowerach górskich, ale szybko przesiedli się na rowery szosowe. KKS Łysomice bierze m.in. udział w Lidze Uczniowskich Klubów Sportowych, zrzeszającej 35 organizacji z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy z gminy Łysomice debiutowali 12 września na wyścigu ze startu wspólnego w Świeciu nad Osą i zajęli wysokie miejsca. A jak im idzie w tym sezonie?

REKLAMA

Tegoroczny sezon rozpoczął się od otwartych mistrzostw Kalisza, na których Maria Gajur zajęła 5. miejsce, a Wiktoria Marzec 7. 1 maja w Toruniu odbył się pierwszy wyścig szosowy z ligi Uczniowskich Klubów Sportowych. Dziewczęta z klubu wśród żakin zajęły odpowiednio: 2. miejsce Wiktoria Marzec, 4. Maria Gajur, 10. Wiktoria Izdebska. Wśród chłopców na 10. miejscu znalazł się Szymon Rygielski, a na 13. Jakub Gliwiński (zajmując jednocześnie 6. miejsce w swoim roczniku). Wysokie miejsca udało się także zająć w Lubawie – 4. miejsce Wiktoria Marzec i 5. miejsce Maria Gajur oraz 11. miejsce Jakub Gliwiński (5. w swoim roczniku). To jednak nie koniec sukcesów.

8 maja odbył się wyścig o Puchar Wójta Gminy Zbójno. 2. miejsce wywalczyła Wiktoria Marzec, a 6. Maria Gajur, a wśród chłopców Jakub Gliwiński znalazł się na 15. miejscu (5. w swoim roczniku). Ostatni, jak do tej pory, wyścig odbył się w Świeciu nad Osą. 5. miejsce przypadło w udziale Wiktorii Marzec, a 9. Marii Gajur, natomiast wśród chłopców na 14. miejscu znalazł się Szymon Rygielski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *