Stypendia w gminie Chełmża. Kto je otrzyma?

Box2 Gmina Chełmża
fot. Pixabay.com

Wraz z początkiem września uczniowie wrócili do szkół. Coraz mniej czasu przed powrotem na uczelnie mają natomiast studenci. W gminie Chełmża w obu tych grupach najlepsi mogą liczyć na stypendia. Uczniowie już wiedzą, kto je otrzyma. Studenci na decyzję jeszcze poczekają.

W tym roku już dwudziesty raz rozdane zostaną stypendia za wzorowe wyniki w nauce. Od 16 lat to wyróżnienie nosi imię Jacka Luntkowskiego. W niedawno rozpoczętym roku szkolnym kolejnych 42 uczniów z gminy Chełmża skorzysta ze wsparcia finansowego. Stypendia przyznawane były do wyczerpania limitu środków w budżecie, jaki gmina zarezerwowała na ten cel.

REKLAMA

O tegoroczne stypendium im. Jacka Luntkowskiego ubiegało się łącznie 78 osób – tyle wniosków wpłynęło do gminnego urzędu. Zgodnie z regulaminem, o tym, kto ostatecznie otrzyma pieniądze zadecydowała lista rankingowa. Pozycja, jaką uczniowie zajęli na liście zależała od średnich ocen uzyskanych na świadectwach szkolnych. Warunkiem uzyskania świadczenia jest ponadto bycie mieszkańcem gminy Chełmża. Stypendium przeznaczone jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. 

Stypendium wypłacane jest w kwocie 150 zł miesięcznie. Otrzymanie go nie było jednak łatwym zadaniem. Najwyższą pozycję na liście rankingowej zajmuje uczeń ze średnią 5,75. Listę zamyka natomiast średnia 4,92. O wyniki warto było się starać. Stypendysta z najwyższą średnią ocen dostanie jednorazowo dodatkową wypłatę w wysokości jednego miesięcznego stypendium. Galę sypendystów zaplanowano na 16 października w Sali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej w Zelgnie. Więcej informacji o liście rankingowej można uzyskać w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół Gminy Chełmża, dzwoniąc pod nr tel. 663 533 500.

Dla studentów z gminy termin składania wniosków minął 12 października. O ich pozytywnym rozpatrzeniu zadecyduje lista rankingowa, tworzona na podstawie średniej ocen z egzaminów. Stypendia przyznane zostaną osobom zajmującym pięć najwyższych pozycji na liście. Średnia ocen nie będzie miała wpływu na tych, którzy osiągają wybitne wyniki sportowe, rangi mistrzowskiej lub międzynarodowej. Oni pieniądze otrzymają niezależnie od ocen. 

Aby móc otrzymać stypendium, student musi mieszkać na terenie gminy Chełmża i mieć mniej niż 25 lat. Ponadto, musi mieć za sobą zaliczony rok studiów lub uczyć się na pierwszym roku studiów drugiego stopnia, zaczynając je w tym samym roku, w którym ukończył studia pierwszego stopnia. Studenci mogą liczyć na wypłatę stypendium w wysokości 250 zł miesięcznie przez 10 miesięcy. Dodatkowe informacje o stypendiach dla studentów uzyskać można pod nr tel. 56 6756019.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *