Stwórz komiks z Chełmnem w tle. Atrakcyjne nagrody czekają!

Box2 Powiat chełmiński
Fot. nadesłane

Przed nami kolejna edycja konkursu o Chełmnie – mieście zakochanych w ramach „XVIII Walentynek Chełmińskich 2019” – „Chełmno komiksem malowane”. W jego ramach uczestnicy wykonać mają komiks promujący Chełmno jako miasto zakochanych.

Tematyka prac jest dowolna: może zawierać odwołania do historii miasta, do jego legend i zabytków. Może również dotyczyć opowieści zasłyszanej od starszego mieszkańca Chełmna, jak również od samego autora. Jedynym wymogiem jest to, żeby fabuła ściśle odnosiła się do samego Miasta Zakochanych. Historie opowiedziane w komiksie mogą być całkowicie fikcyjne, jednak twórcy zobowiązani są do tego, by komiks nawiązywał do samego miasta.

REKLAMA

Celem konkursu jest promowanie uroków miasta Chełmna oraz jego pozytywnego wizerunku. Prócz tego uczestnicy będą mieli możliwość rozwinięcia własnej kreatywności oraz zdolności artystycznych. Celem edukacyjnym jest inspiracja do rozszerzania wiedzy o dziejach miasta poprzez własne poszukiwania informacji o jego historii i kulturze.  

W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Zadaniem uczestników jest wykonanie komiksu, którego tematem jest Chełmno widziane w perspektywie miasta zakochanych.

Technika wykonania prac obejmuje prace malarskie, rysunek oraz grafikę komputerową. Prace mają mieć format A4. Rysunki winny być wykonane wyłącznie w pionie i nie przekraczać maksymalnej liczby 10 stron. Podział planszy zależy wyłącznie od inwencji twórcy. Plansze powinny być ponumerowane, a każda opatrzona godłem autora.

Do konkursu wolno zgłaszać wyłącznie prace niepublikowane, które dotąd nie brały udziału w innych konkursach.

– Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością – mówi Kamila Cieślewicz animator kultury z ChDK-u. – Mamy coraz więcej uczestników i, co nas szczególnie cieszy, poziom prac stale wzrasta. Z każdym rokiem są coraz ciekawsze i coraz bardziej profesjonalne. Czasami ciężko jest je oceniać jury ze względu na bardzo wyrównany poziom. W roku ubiegłym mieliśmy ponad 20 uczestników, co świadczy o tym, że na pewno jest popyt na tego rodzaju konkurs.

Prace konkursowe mogą składać artyści indywidualni lub grupowi – rysujący wspólnie. Każdy uczestnik (indywidualny lub grupowy) może złożyć tylko jedną pracę. Jednak uczestnik indywidualny może występować również jako współtwórca zespołowy.

Komiksy powinny być w całości ukończone (w pełni pokolorowane z wpisanymi tekstami). Konspekty lub szkice nie będą brane pod uwagę przez konkursowe jury.

Do pracy w postaci wydruku lub kserokopii należy dołączyć płytę CD zawierającą komiks w wersji elektronicznej  (formaty plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF) oraz wersję do druku (A4 lub A3 – 300 dpi CMYK). Obie wersje należy podpisać. Każdy z uczestników winien do swoich prac dołożyć krótkie streszczenie całości komiksu.

Dane autora powinny zostać przekazane organizatorowi w zamkniętej kopercie i zawierać: tytuł pracy, dane osobowe autora lub autorów (imię, nazwisko, wiek), adres zamieszkania oraz numer telefonu.

Termin składania prac upływa 31 stycznia 2019 o godzinie 15.00. Należy je złożyć osobiście lub listownie na adres: Chełmiński Dom Kultury ul. Dworcowa 40a, 86-200 Chełmno z dopiskiem Konkurs „Chełmno komiksem malowane” im. Tomasza Marciniaka – VI edycja.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 14 lutego 2019 roku w czasie obchodów XVIII Walentynek Chełmińskich 2019. Najpóźniej na tydzień przed rozdaniem nagród uczestnicy zostaną poinformowani o miejscu i godzinie ogłoszenia wyników oraz terminie otwarcie wystawy pokonkursowej.

Nagrody: I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 600 zł, III miejsce – 400 zł. Dodatkowo organizator ufundował za pierwsze trzy miejsca darmowy pobyt z 14 na 15 lutego 2019 roku dla dwóch osób (niezależnie od ilości osób tworzących daną pracę).

Kontakt w sprawie konkursu Kamila Cieślewicz 530 674 882, e-mail: kamila.art@chdk.pl.

Organizatorem konkursu „Chełmno komiksem malowane” im. Tomasza Marciniaka jest Chełmiński Dom Kultury. Szczegółowych informacji o konkursie można zasięgać pod numerem tel. 56 686 48 08 lub na stronie internetowej sekretariat@chdk.pl. Osoby zainteresowane komiksami wyróżnionymi w poprzednich edycjach mogą je obejrzeć na stronie internetowej www.chdk.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *