Strażacy z Rogówka otrzymali nową pompę

Box1 Lubicz Wiadomości
fot. nadesłane

Ochotnicza Straż Pożarna z Rogówka ma od teraz w swoim wyposażeniu nową pompę szlamową, która przyda się w akcjach ratowniczych. Sprzęt zakupiły trzy lokalne spółki: An Daw, Daw Trans i Kujawski Truck Center.

O tym, do jakich zadań będzie wykorzystywana motopompa, mówi prezes OSP w Rogówku, Patryk Gouden:

REKLAMA

Urządzenie jest nam niezwykle potrzebne do wielu akcji związanych z koniecznością przepompowywania tzw. wody brudnej. zalania będące konsekwencją intensywnych opadów deszczu, są w ostatnim czasie dość częste. Zmiany klimatyczne przynoszą nam więcej zdarzeń, z którymi musimy sobie poradzić. Straż pożarna interweniuje nie tylko przy pożarach, ale nierzadko także przy usuwaniu skutków silnych wichur oraz podtopień. Z racji struktury organizacyjnej poprosiliśmy o wsparcie lokalne firmy. Odpowiedzieli jedynie panowie Kujawscy, właściciele trzech firm z Rogówka, którzy nie pozostali obojętni, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Z kolei Dawid Kujawski, jeden z właścicieli firmy, które wsparły zakup niezbędnego strażakom ochotnikom sprzętu, stwierdza, iż podtopienia są częstym problemem:

Studzienki kanalizacyjne nie nadążają z przyjęciem tylu litrów wody. Wówczas liczyć możemy na strażaków z Rogówka. Kiedy pojawiło się zapytanie o możliwość wsparcia stwierdziliśmy, że nie ma nad czym się zastanawiać. Strażacy wielokrotnie pomagali nam przy zalaniach. Stąd też decyzja o zakupie pompy. Nowe urządzenie pomoże nie tylko nam ale też innym mieszkańcom gminy. Zasada społecznej odpowiedzialności jest nam niezwykle bliska. Funkcjonujemy w określonej przestrzeni, mamy wielu sąsiadów, którym chcemy pomagać jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Pompy szlamowe to profesjonalny sprzęt wykorzystywany na budowach i podczas akcji ratowniczych. Są chwalone przez jednostki straży pożarnych ze względu na niezawodność i skuteczność w akcji. Służą do przepompowywania różnego rodzaju zanieczyszczeń. Może to być woda z wykopów, terenów powodziowych lub oczyszczalni ścieków. Urządzenia znajdują również zastosowanie w usuwaniu zanieczyszczeń z budynków użyteczności gospodarczej. Niezastąpione są także w obliczu klęsk powodzi. Sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.