Strażacy z Papowa Biskupiego obchodzili swoje święto [ZDJĘCIA]

Box1 Powiat chełmiński
Fot. nadesłane

W sobotę 4 maja, w dniu wspomnienia św. Floriana, strażacy ochotnicy z gminy Papowo Biskupie obchodzili swoje święto. Uroczystości odbywające się przy remizie, zainaugurowane zostały od uczczenia tych, którzy odeszli. Następnie, w kościele parafialnym, odbyła się msza w intencji strażaków.

Kolejna część obchodów zorganizowana została w Gminnym Ośrodku Kultury. To tam, wójt Andrzej Zieliński, będący prezesem zarządu gminnego ZOSP RP, złożył strażakom życzenia pomyślności oraz samych szczęśliwych powrotów z akcji, podziękował również za trud, poświęcenie i dar jakim jest ochotnicza służba.

REKLAMA

Życzenia złożyli również obecni na uroczystości Komendant Powiatowy Policji nadkom. Andrzej Szczepański oraz dowódca JRG PSP w Chełmnie bryg. Jakub Grzywacz.

Dzień Strażaka stał się okazją do uhonorowania wyróżniających się ochotników. Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymał Łukasz Cyrklaf z OSP Dubielno, natomiast na wniosek Komendanta Gminnego Andrzeja Karbownika, Wójt Andrzej Zieliński nagrodził Monikę Błaszczak z OSP Papowo Biskupie, Michała Kordowskiego z OSP Dubielno i Mateusza Świądraz OSP Firlus .

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *