Strażacy z Chełmna ćwiczą i odwiedzają przedszkola [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
Fot. KP PSP w Chełmnie

Spotkania z przedszkolakami mają na celu z jednej strony zapoznać dzieci ze specyfiką pracy strażaka, a z drugiej wpisują się w akcję “Bezpieczne Wakacje”, w ramach której funkcjonariusze przybliżają najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku. Strażacy z Chełmna ćwiczą także własne umiejętności pożarnicze – ostatnie ćwiczenia zorganizowane zostały w Kosowiźnie.

Strażacy z II z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chełmnie odwiedzili 16 czerwca Niepubliczne Przedszkole “Brzdąc”. Opowiadali o tym, na czym polega praca strażaka i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Pokazywali także maluchom, co znajduje się na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych i odpowiadali na liczne pytania. Dzień później, 17 czerwca, Artur Tokarczyk z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie wraz z Pauliną Kufel z Komendy Powiatowej Policji odwiedzili Niepubliczne Przedszkole “Bajka” oraz przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmnie. Tym razem wizyta została zorganizowana w ramach akcji “Bezpieczne Wakacje”. Funkcjonariusze omawiali zasady bezpiecznego wypoczynku, zwłaszcza nad akwenami wodnymi.

REKLAMA

Chełmińscy strażacy, pomimo trudnych warunków pogodowych, nie zaprzestają także rozwijać swoich umiejętności. 16 czerwca JRG w Chełmnie zorganizowała ćwiczenia ratownicze w zakładzie produkcyjnym “Adriana” S.A. w Kosowiźnie. 

Scenariusz ćwiczeń zakładał zadymienie jednego z pomieszczeń magazynowyc,h co doprowadziło do uruchomienia czujnika dymu oraz załączenia się alarmu I stopnia na zakładzie. Z chwilą zauważenia dymu w pomieszczeniu stolarni pracownicy uruchomili ręczny ostrzegacz przeciwpożarowy i podjęli próbę ugaszenia ognia. Ze względu na duże zadymienie byli zmuszeni się ewakuować. W międzyczasie zakład rozpoczął ewakuacj,ę a informacja o pożarze wpłynęła do Stanowiska Kierowania KP PSP w Chełmnie – informuje st. kpt. Tomasz Guzek z KP PSP w Chełmnie.

Zadysponowane zostały zastępy z JRG Chełmno, ZSP Kosowizna, OSP Kijewo Królewskie i OSP Płutowo. 

Założeniem ćwiczeń była budowa zaopatrzenia wodnego, wprowadzenie ratowników do wnętrza budynku w celu ugaszenia źródła ognia i odnalezienia osoby zaginionej – dodaje st. kpt. Tomasz Guzek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.