Strażacy ćwiczyli w Mirakowie

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Fot. KM PSP Toruń

W środę 2 czerwca strażacy z JRG w Chełmży, OSP Skąpe, OSP Kończewice, OSP Grzegorz i OSP Bierzgłowo ćwiczyli na terenie gminy Chełmża gaszenie obszarów leśnych. Ćwiczenia zorganizowała jednostka z Chełmży, a nadzór nad nimi sprawowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Ćwiczenia strażackie odbyły się w minioną środę w miejscowości Mirakowo, w gminie Chełmża, nad jeziorem Grodzieńskim. Były to ćwiczenia doskonalące z dziedziny gaszenia obszarów leśnych siłami wzmocnionego plutonu. Wzięli w nich udział strażacy z JRG w Chełmży, OSP Skąpe, OSP Kończewice, OSP Grzegorz i OSP Bierzgłowo, którzy doszkalali się pod okiem st. bryg. Rafała Świechowicza, zastępy komendanta miejskiego PSP w Toruniu. Zadaniem strażaków było nieprzerwane podawanie 8 prądów wody na źródło pożaru na odległość 800 m.

REKLAMA

Celem ćwiczeń było usystematyzowanie wiedzy dotyczącej dostarczania wody na odległości odpowiadające zasięgom taktycznym wozów pożarniczych, doskonalenie gaszenia obszarów leśnych siłami i środkami wzmocnionego plutonu, sprawdzenie umiejętności w zakresie organizacji działań gaśniczych, zaopatrzenia wodnego ze źródeł naturalnych i reakcji na zmienną sytuację pożarową, przećwiczenie budowy punktów czerpania wody i magistral wężowych przez uczestników ćwiczenia, a także zacieśnienie współpracy z jednostkami OSP gminy Chełmża – wymienia KM PSP Toruń.

Fot. KM PSP Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *