Strażackie Oscary. Ruszył nabór do konkursu

Box2 Wiadomości

Floriany 2020 to ogólnopolski konkurs, promujący prospołeczne inicjatywy Ochotniczych Straży Pożarnych. Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 15 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i prestiżowa statuetka.

Do połowy marca lokalne OSP mogą zgłaszać swoje inicjatywy do konkursu Floriany 2020. Przedsięwzięcie nie bez powodu nazywane jest “strażackimi Oscarami”, ponieważ wyróżnienie w konkursie to bardzo prestiżowa nagroda. 4. edycja ogólnopolskiego konkursu została zorganizowana z myślą o strażakach, którzy podejmują społeczne inicjatywy na rzecz rozwoju, integracji i edukacji lokalnych społeczności. Celem konkursu jest docenienie działań, podejmowanych z myślą o podnoszeniu jakości życia mieszkańców i ich aktywizacji.

REKLAMA

W Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów zostaną nagrodzone najbardziej wartościowe projekty społeczne i wypromowane najaktywniejsze OSP. Wyróżnienia zostaną przyznane w 12 kategoriach konkursowych, takimi jak infrastruktura, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, edukacja, sport, kultura czy współpraca zagraniczna.

Chcemy promować i nagradzać projekty realizowane przez OSP i lokalne środowiska oraz zachęcać innych do współdziałania z ochotniczymi strażami i jednoczenia się wokół wspólnego celu, który przynosi pożyteczne społecznie efekty. Chcemy, by Konkurs FLORIANY rozwijał się i łączył środowiska – mówiła Dorota Pardecka, redaktor naczelna „Strażaka” przy okazji ostatniej edycji konkursu.

Zwycięzców poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 9 maja 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *