Straty spowodowane klęską żywiołową lub ASF. Rolnicy mogą liczyć na 300 tys. zł wsparcia

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy. Tym razem wsparcie może zostać przeznaczone na odtworzenie potencjału produkcji rolnej. Dokumenty można składać już od najbliższego czwartku do końca sierpnia.

Wsparcie przyznawane będzie w ramach działania “Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. Pomoc dedykowana jest rolnikom, którzy ponieśli straty w gospodarstwie z powodu klęski żywiołowej (powódź, deszcz nawalny, susza, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawina, grad, huragan, uderzenie pioruna) lub ze względu na konieczność zabicia świń w celu zwalczania ASF. Wysokość strat musi wynieść co najmniej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej lub w przypadku zwalczania ASF, zabite świnie muszą stanowić co najmniej 30 proc. inwentarza.

REKLAMA

Maksymalna kwota wsparcia to 300 tys. zł., ale nie może ona przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Wnioski można składać od 7 maja do 31 sierpnia. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć m.in. na inwestycje, odtwarzające zniszczone składniki gospodarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *