Stop likwidacji szkoły. Rodzice i uczniowie ze Sławkowa protestują

Box2 Chełmża Wiadomości

Trwa procedura likwidacyjna Szkoły Podstawowej w Sławkowie. Dzieci i rodzice o utrzymanie placówki walczą już od niemal trzech lat. Uczniowie protestowali wczoraj pod Urzędem Gminy Chełmża i przekazali swoje postulaty wójtowi i radnym.

Sekretarz gminy Chełmża Ewa Pudo mówiła dla Radia PiK, że w chwili obecnej Rada Gminy Chełmża nie ma podstaw do wnioskowania o nielikwidowanie szkoły. Najważniejszym argumentem dla gminy w sprawie likwidacji placówki są kwestie demograficzne. Tymczasem stanowisko dzieci i rodziców jest jasne.

REKLAMA

– Czujemy się w tej szkole bezpiecznie, tutaj możemy dojeżdżać. A teraz się stresujemy, bo nie wiemy, czy w przyszłym roku będziemy w tej szkole, czy nie będziemy. To źle wpływa na naszą edukację. Właściwie już od trzech lat żyjemy w takiej niewiedzy – mówiła wczoraj dla Radia PiK jedna z uczennic szkoły.

Przypominamy, że pierwszą uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły w Sławkowie Rada Gminy Chełmża przegłosowała 31 stycznia 2019 r. W kwietniu 2019 r. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy negatywnie zaopiniowało zamiar likwidacji placówki, jednak Urząd Gminy Chełmża zdecydował się wówczas złożyć zażalenie na wydaną decyzję. W kwietniu 2020 r. obwód szkoły został zmniejszony, co w kolejnych latach wpłynie istotnie na zmniejszenie liczby uczniów. Radni w ubiegłym roku zdecydowali także o likwidacji punktu przedszkolnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *