Sto występów – Polskie Kwiaty zagrały swój jubileuszowy koncert

Box2 Gmina Chełmża Kultura
fot. fb/Polskie Kwiaty

Polskie Kwiaty, zespół muzyczny z gminy Chełmża w miniony weekend zagrał swój jubileuszowy, setny koncert. W jego trakcie zbierane były datki, które zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. 

2 097 zł – to kwota, którą zespół zebrał dla Ukrainy w trakcie swojego jubileuszowego występu. Ten odbył się 25 marca w Szkole Muzycznej w Chełmży.

REKLAMA

Polskie Kwiaty na scenie występują już od prawie 8 lat. Zespół w swoim repertuarze ma tradycyjne, ludowe pieśni, lokalne przyśpiewki i piosenki folkowe. Na szczególne okazje przygotowuje także pieśni o charakterze patriotycznym, kolędy czy pieśni kościelne. Szerszej publiczności zespół dał się poznać m.in. na imprezach regionalnych i różnego rodzaju przeglądach, na których zresztą odnosił sukcesy. Polskie Kwiaty zdobyły m.in. Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Przeglądzie Zespołów Ludowych w Golubiu Dobrzyniu w 2018 r., I miejsce w kategorii Muzyka na Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2018 we Włocławku czy też Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego podczas XIX Przeglądu Zespołów Ludowych w Golubiu Dobrzyniu w 2019 r.

W zeszłym roku Polskie Kwiaty wystąpiły w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu w czasie dożynek wojewódzkich, by później reprezentować nasz region na dożynkach prezydenckich w Warszawie. 

Obecnie zespół liczy 21 członków. Posiada dwa rodzaje strojów scenicznych o charakterze ludowym. Swoją pierwszą płytę nagrał w 2018 r. Znalazło się na niej 10 utworów. Zespół funkcjonuje w ramach działalności Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Od samego początku prowadzą go państwo Teresa i Marek Pużanowscy, zaś założycielką i pomysłodawczynią jest Justyna Błaszczyk, dyrektorka Centrum Inicjatyw Kulturalnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.