Stawiają na uczelnie. Za nami spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Spotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W ubiegły piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się spotkanie rektorów i rektorów elektów z regionu z władzami województwa. Obecni byli m.in. marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i pełnomocnik zarządu województwa ds. nauki, badań i wdrożeń prof. Bogusław Buszewski. 

Zebrani rozmawiali na temat Strategii Rozwoju Województwa oraz współpracy świata nauki i biznesu. 

REKLAMA

– W dzisiejszych warunkach szansę na rozwój i trwały wzrost daje jedynie gospodarka oparta na wiedzy, taka, w której istotny jest udział innowacji i efektów komercjalizacji badań naukowych. Nie ma rozwoju bez wiedzy. Z tym związane są nasze oczekiwania wobec środowiska naukowego – mówił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

W czasie piątkowego spotkania, marszałek zadeklarował m.in. powstanie instytutu badawczo-wdrożeniowego. Przeznaczony miałby być dla młodych naukowców, a osiągane wyniki badań naukowych miałyby być komercjalizowane. 

Udział w spotkaniu wzięli rektorzy, prorektorzy i rektorzy elekci z dziesięciu prywatnych i państwowych uczelni regionu. Pojawił się również prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Michał Korolko. Poruszone zostały m.in. kwestie najważniejszych regionalnych projektów badawczych oraz współpracy instytucji naukowych z wojewódzkim samorządem. 

Urząd Marszałkowski stale wspiera lokalną naukę oraz instytucje, działające w sferze naukowo-badawczej, dofinansowując je z unijnych środków, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *