Starostwo powiatowe uczciło pamięć papieża Polaka w 100. rocznicę jego urodzin

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

W poniedziałek 18 maja w całym województwie kujawsko-pomorskim odbywały się liczne wydarzania upamiętniające jubileusz 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Przedstawiciele władz powiatu toruńskiego także włączyli się w obchody.

Marek Olszewski, starosta toruński oraz Paweł Polikowski, przewodniczący Rady Powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Toruniu.

REKLAMA

To nie koniec świętowania, związanego z osobą Karola Wojtyły. Już 7 czerwca przypada 21. rocznica odwiedzin papieża Polaka w naszym województwie. Jan Paweł II pojawił się wtedy we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. To właśnie w tym czasie na ołtarze został wyniesiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski z Chełmży. Nie wszyscy wiedzą także, że meble, z których korzystał papież w trakcie mszy na toruńskim lotnisku, zostały wykonane przez chełmżyński zakład, a zaprojektowane przez toruńską Pracownię Urbanistyczną.

W powiecie toruńskim aż cztery gminy zdecydowały się w 1999 r. nadać papieżowi honorowe obywatelstwo. Są to gminy Lubicz, Łubianka, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka. Imię Jana Pawła II nosi także wiele szkół w powiecie, m.in. placówki w Brąchnowie, Grębocinie, Pluskowęsach, Chełmży, Małej Nieszawce i Obrowie. Imię papieża noszą także aleja w Łubiance i osiedle w Chełmży.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *