Starosta Toruński: zaczyna brakować rąk do pracy

Box1 Powiat toruński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

We wtorek 27 października strona na stronie internetowej powiatu toruńskiego opublikowane zostało wystąpienie Starosty Toruńskiego, Marka Olszewskiego. Prosił on w imieniu Szpitala Powiatowego w Chełmży o zgłaszanie się do pomocy.

Szpital powiatowy w Chełmży pracuje normalnie, wymaga to od lekarzy, personelu, ogromnego wysiłku. Wczoraj w szpitalu powiatowym w Chełmży otwarto oddział covidowy. To kilkanaście łóżek. Niestety zapełniają się dość szybko. Przy szpitalu funkcjonuje także punkt poboru wymazów. Obsługuje kilkadziesiąt osób dziennie. Dziś być może nawet 100. Dyrekcja szpitala apeluje o pomoc dlatego, że zaczyna brakować rąk do pracy – powiedział w swoim wtorkowym wystąpieniu Starosta Toruński.

REKLAMA

Dyrekcja szpitala prosi, aby osoby, które mogą pomóc na przykład w administracji, sprzątaniu, organizacji, zgłaszały się do pomocy szpitalowi.

Starosta Toruński zaapelował także, aby szanować pracowników służby zdrowia.

Szanowni Państwo, okazujmy szacunek pracownikom służby zdrowia i tym wszystkim służbom, które pracują przy zwalczaniu epidemii – mówił wczoraj Marek Olszewski.

Całe wystąpienie możecie zobaczyć tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *