Starosta Olszewski oficjalnie debiutuje na Facebooku [3 PYTANIA DO…]

Box1 Powiat toruński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O tym, dlaczego utworzył oficjalną stronę na Facebooku, rozmawiamy z Markiem Olszewskim, starostą toruńskim.

Dlaczego właśnie teraz zdecydował się Pan na utworzenie swojego oficjalnego fanpage’a?

REKLAMA

Właśnie minęła połowa kadencji Zarządu Powiatu Toruńskiego. To dobry moment na podsumowanie naszej dotychczasowej działalności. Okazało się, że możemy się pochwalić szeregiem zakończonych inicjatyw, które mają służyć mieszkańcom powiatu i musimy korzystać z każdej sposobności aby mówić o swoich sukcesach i planach. Swój oficjalny fanpage traktuję jako kolejny kanał do komunikacji oraz miejsce, w którym pojawiać się będą informacje dotyczące mojej aktywności. Zauważyłem, że wielu starostów już się na to zdecydowało. Postanowiłem iść za ich przykładem.

Do tej pory zdarzało się Panu publikować treści związane z aktywnością zawodową na prywatnym profilu, czy teraz będzie inaczej?

W rozmowach z najbliższymi żartuję, że w końcu odzyskałem swój profil (śmiech). Wydaję mi się, że to dobre rozgraniczenie – treści publikowane na moim prywatnym profilu będą widoczne tylko dla moich znajomych, a na fanpage’u będą przekazywane informacje ważne dla wszystkich mieszkańców powiatu.

Nie boi się Pan ataków i wszechobecnego w mediach społecznościowych hejtu?

MO: W samorządzie pracuję od 30 lat i wiem, jak ważny jest dobry przepływ informacji i komunikacja między mieszkańcami a przedstawicielami władzy. Jestem otwarty na rozmowę i merytoryczną dyskusję. Już w pierwszym wpisie poprosiłem internautów, którzy obserwują mój profil, aby pamiętali o szacunku i otwartości na innych użytkowników Facebooka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *