Stalowe Anioły wręczone. Mamy listę nagrodzonych

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wręczenie Stalowych Aniołów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W piątek 11 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się wręczenie Stalowych Aniołów, czyli przyznawanych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego statuetek za najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w dziedzinie pomocy społecznej. Nagrody wręczył marszałek Piotr Całbecki.

-Ten rok jest w naszym województwie poświęcony Wandzie Błeńskiej, lekarce urodzonej, co prawda w Poznaniu, ale związanej również z Toruniem, gdzie przez lata pracowała w Szpitalu Miejskim. Pani Wanda to jedyna Polka, która otrzymała Honorowe Obywatelstwo Ugandy, kraju w którym z niczego zbudowała szpital dla trędowatych i przez lata służyła potrzebującym. Również teraz, w czasie pandemii, obok serca potrzebny jest profesjonalizm jakim się wykazywała. Połączenie tych dwóch cech umożliwia efekt jakim mogą się poszczycić osoby nagrodzone w konkursie – mówił marszałek Piotr Całbecki

REKLAMA

Nagrody miały zostać wręczone jeszcze w ubiegłym roku, ale z uwagi na pandemię, wydarzenie zostało przełożone. Odbyło się to w ubiegły piątek. Marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radna sejmiku województwa Katarzyna Lubańska wręczyli nagrody wyróżnionym. Docenionych za działalność indywidualną zostało 11 osób, uhonorowano też 4 zespoły.

Działają na rzecz rodzin oraz środowisk wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, udzielają wsparcia i wpływają na jakość życia całych rodzin – tacy są laureaci Stalowych Aniołów. Kandydatury do wyróżnienia mogły zgłaszać organy administracji publicznej, instytucje pomocowe, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, a także osoby nagrodzone we wszystkich poprzednich edycjach konkursu.

Listę laureatów Stalowych Aniołów znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *