Stalowe Anioły. Można już składać wnioski o przyznanie nagrody

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Najbardziej zaangażowani, twórczy i rzetelni, działający w dziedzinie pomocy społecznej otrzymają m.in. statuetki w ramach XIV edycji nagród Stalowy Anioł. Zgłaszane do konkursu mogą być zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły. Wnioski składać można do 30 września.

Konkurs ma wyłonić najbardziej wartościowe i najciekawsze inicjatywy, czy nowatorskie osiągnięcia, a także zachęcać do ich wdrażania. Celem jest również nagrodzenie osób, czy zespołów, które z ofiarnością i rzetelnością wykonują działania z zakresu pomocy społecznej. W zeszłym roku przyznanych zostało 13 nagród, w tym 9 indywidualnych i 3 zbiorowe, a także 3 wyróżnienia.

REKLAMA

– Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych, wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu, promowanie dobrych praktyk z zakresu integracji społecznej oraz zaangażowanie w pracę na rzecz innych i bezinteresowną pomoc osobom potrzebującym – to tylko niektóre aspekty działalności, za które przyznawane są Stalowe Anioły. Oprócz statuetek, laureaci otrzymają również listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe.

Kandydaci zgłaszani mogą być przez przedstawicieli organów administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych oraz laureatów poprzednich edycji konkursu. Wnioski składać należy nie później niż do 30 września. Można to robić w Punkcie Informacyjno-Podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu.

Więcej informacji uzyskać można w Biurze Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy (nr tel (056) 652 18 14; e-mail: d.piekarek@kujawsko-pomorskie.pl).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *