Środki ochrony osobistej dla medyków. Urząd Marszałkowski przyjmuje zamówienia

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W dobie pandemii koronawirusa ważne jest, by zadbać o odpowiednie zabezpieczenie się przed zakażeniem. Szczególnie potrzebne jest to pracownikom służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii walki z Covid-19. O środki ochrony osobistej zadbał Urząd Marszałkowski, który wspiera wszystkie placówki w regionie.

Kombinezony, maski i rękawice ochronne dla placówek publicznej służby zdrowia dostępne są bezpłatnie. Ich zakup jest jednym z działań realizowanych w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce.

REKLAMA

– Takie rzeczy są potrzebne w szpitalach i przychodniach także w sytuacji powszechnych szczepień antycovidowych. W razie konieczności zapewniamy transport materiałów do miejsca przeznaczenia – informuje marszałek województwa Piotr Całbecki.

Do tej pory z marszałkowskiego magazynu wydano już 600 tys. maseczek, 40 tys. kombinezonów i 1 mln rękawic, a kolejne zgłoszenia wciąż są przyjmowane. Zamówienia można odbierać z magazynu Centrum Konferencyjnego Daglezja w Przysieku. Wcześniej jednak trzeba wysłać zgłoszenie, pod adres soi@kujawsko-pomorskie.pl.

Prowadzony przez samorząd województwa program przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce wart jest 910 mln zł. Jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Część medyczna opiewa na kwotę 130 mln zł. Obejmuje zakrojone na szeroką skalę zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej czy urządzeń i środków dezynfekcyjnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *