Sprzęt na miarę XXI wieku trafił do biblioteki w Lulkowie. W jaki sposób zostanie wykorzystany?

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. nadesłane

Tablety, interaktywna podłoga, drukarka laserowa czy aparat fotograficzny to część z nowego wyposażenia biblioteki w Lulkowie. Kiedy i w jaki sposób sprzęt będzie wykorzystywany?

W maju ub. r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o przyznanie finansowania w ramach programu wspierania rozwoju lokalnego kierowanego przez mieszkańców i tutejsze organizacje. Wniosek rozpatrzony został pozytywnie. Zakupiony sprzęt multimedialny kosztował prawie 60 tys. zł. Wsparcie finansowe wyniosło prawie 37,4 tys. zł.

REKLAMA

Od połowy stycznia w Lulkowie korzystać można więc z telewizora LED, 4 zestawów komputerowych, oprogramowań MS Office, 3 tabletów z etui, interaktywnej podłogi, drukarki laserowej, projektora z uchwytem i elektronicznym ekranem, a także konsoli XboxOne, głośnika z mikrofonem, routera, zasilacza awaryjnego i aparatu fotograficznego. Dodatkowo do placówki już wkrótce trafi dwudrzwiowa gablota.

– Sprzęt zostanie wykorzystany do udokumentowania historii Lulkowa – komentuje Agnieszka Ziemba, dyrektorka GBP w Łysomicach. – Uzyskane urządzenia służyć mają do przeprowadzenia wywiadów oraz wykonania zdjęć. Efekt tych prac widoczny będzie w gablocie powieszonej w naszej placówce. Obecnie sprzęt testują najmłodsi mieszkańcy.

Urządzenia przysłużą się także organizacji wielu wydarzeń i świąt, takich jak: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet czy podczas konkursów i zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *