Sprzedam Bon Turystyczny. Takie oferty to oszustwo

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypominają, że Bon Turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione.

Bon Turystyczny może zostać wykorzystany do opłacenia usług hotelarskich lub imprez turystycznych, realizowanych na rzecz dziecka. Oferowane są one przez 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Ich lista jest cały czas aktualizowana. Bon ważny jest do 31 marca 2022 r. Bon trzeba aktywować na platformie PUE ZUS. Mogą go aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia, jeżeli przysługuje im świadczenie 500+. Po aktywacji przesyłany jest specjalny kod, którym można płacić  podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, wysłanym SMS-em.

REKLAMA

W internecie pojawiły się oferty sprzedaży Bonów Turystycznych. Kujawsko-pomorski oddział regionalny ZUS przestrzega, że to oferty oszustów.

W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług.  Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, może kontaktować się m.in. z całodobową infolinią pod nr tel.: 22 11 22 111.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *