Spotkanie w sprawie remontu drogi Silno-Obrowo. “Trzeba poprawić bezpieczeństwo”

Box1 Obrowo Wiadomości
fot. Urząd Gminy w Obrowie

Przy drodze wojewódzkiej 258, która łączy Silno z Obrowem, spotkali się wójt Obrowa, Andrzej Walczyński oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski i dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej Mirosław Graczyk. Tematem był przyszły remont tej drogi.

Jak relacjonuje wójt Obrowa, były to wstępne rozmowy:

REKLAMA

Wymieniliśmy uwagi o konieczności poprawy bezpieczeństwa na tej trasie. Zwróciłem uwagę na konieczność poszerzenia drogi, wyznaczenia przejść dla pieszych, właściwego oświetlenia oraz budowy chodnika. Marszałek Sosnowski i dyrektor Graczyk przyznali, że droga potrzebuje modernizacji. Umówiliśmy się na kolejne spotkania.  

Wkrótce ma zostać opracowana dokumentacja poprawiającą bezpieczeństwo na drodze. W związku z tym wójt zapewnił, że gmina rozważy potrzebę dofinansowania remontu drogi, zgodnie z zasadami przyjętymi przez Urząd Marszałkowski.

Wójt Wieczyński wielokrotnie apelował do władz województwa o naprawę drogi 258, ponieważ jej stan stwarza istotne zagrożenie dla kierowców i pieszych z niej korzystających. Jest wąska, w bardzo złym stanie technicznym – występują w niej liczne dziury, źle oświetlona, nie ma poboczy oraz wystarczającej ilości przejść dla pieszych. Remont jest istotny także z tego względu, iż dla mieszkańców Obrowa jest to jedyna alternatywa dla stale zakorkowanej drogi krajowej numer 10.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *