Sportowe podsumowanie weekendu w Toruniu #27

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska @FotRose

Zapraszamy na #27 sportowe podsumowanie weekendu naszego autorstwa.

  • Pierwsza porażka

Żużlowcy Apatora rozgrywali w ten weekend pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi. Torunianie mierzyli się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, Betard Spartą Wrocław. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławian 51:39. Wiele osób jednak prognozowało, że żużlowcy Apatora nie zdobędą nawet 30 punktów. Najlepszymi zawodnikami toruńskiej drużyny w tym meczu byli Jack Holder (10+2) i Robert Lambert (11+1). Resztę punktów zdobyli: Chris Holder 8, Paweł Przedpełski 8+1, Adrian Miedziński 1+1, Karol Żupiński 1.

REKLAMA

  • Wyjazdowy remis

Elana Toruń mierzyła się w sobotę z sąsiadem z ligowej tabeli, GKS-em Przodkowo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Po tym meczu torunianie znajdują się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów po 23 meczach.

  • Seria trwa

Piłkarze Pomorzanina Toruń wygrali w sobotę na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:0. Był to szósty mecz torunian z rzędu bez porażki. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 18. minucie Damian Szczepański.

  • Udany wyjazd

Zawodnicy TAF-u Toruń grali w niedzielę wyjazdowe spotkanie 1 Ligi Futsalu z drużyną Futsal Szczecin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem torunian 6:2. Bramki dla gości zdobywali: Jakub Hapka x2, Krystian Kraśniewski, Kamil Domański, Bartosz Wilkanowski i Mateusz Chojnacki. Torunianie zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 44 punktów.

  • Pracowity weekend 1-ligowców

Pierwszoligowa drużyna Energi Manekin Toruń w ten weekend rozegrała dwa spotkania. W sobotę torunianie przegrali 4:6 z Darz Bór Karnieszewice, a w niedzielę w takim samym stosunku pokonali drużynę Morliny Ostróda.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.