Sportowcy z powiatu z gratulacjami od starosty

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Marzena Masłowska/Starostwo Powiatowe

Trójka sportowców z terenu powiatu toruńskiego gościła dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Toruniu, gdzie osobiście sukcesów pogratulował im starosta Marek Olszewski. Najlepsi w swoich dyscyplinach otrzymali listy gratulacyjne i upominki.

– Zdarzenia sportowe zawsze budzą ogromne zainteresowanie. Z wielką przyjemnością uczestniczę w tych spotkaniach, w których mam okazję podziękować sportowcom z terenu powiatu toruńskiego za ich hart ducha i gratulować osiągnięć. Jesteśmy krótko po wręczeniu wyróżnień starosty toruńskiego dużej grupie młodych sportowców, a dziś spotykamy się z osobami, które osiągnęły duże sukcesy – mówił starosta Marek Olszewski.

REKLAMA

W spotkaniu uczestniczyli Mistrzyni Polski Juniorów w kolarstwie szosowym Olga Wankiewicz, brązowy medalista Mistrzostw Polski Weteranów w tenisie stołowym Juliusz Weiss i Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej Aleksandra Wiśniewska. Obecni byli także rodzice Olgi Wankiewicz i Aleksandry Wiśniewskiej.

– W ubiegłym roku zmagałam się z kontuzją, która przytrafiła mi się na koniec lipca. Leżąc w szpitalu ani razu nie myślałam o tym, że się poddam i że to koniec mojej przygody z kolarstwem. Już w styczniu wystartowałam w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, gdzie udało mi się zdobyć srebrny medal. Moim głównym celem jest jednak kolarstwo szosowe, w którym nigdy nie udało mi się zdobyć złota, które zawsze gdzieś uciekało. Teraz, po kontuzji, udało mi się to zrobić. Pokazałam wszystkim, że da się wrócić po tak ciężkiej kontuzji – mówiła Olga Wankiewicz.

– Dzięki panu staroście, który był wójtem gminy Lubicz, 5 lat temu utworzyliśmy sekcję tenisa stołowego w Złotorii. Najpierw rozpoczynaliśmy bardzo powoli. Pan starosta przyczynił się do zakupu sprzętu, stołów, nie płaciliśmy za salę. Zaczynaliśmy skromnie, w kilka osób i powoli się to rozwijało. Teraz nasza sekcja liczy wiele osób. Organizujemy turnieje, na które przyjeżdżają ludzie z różnych województw. W ostatnim Złotoria Cup uczestniczyło ponad 100 osób – podkreślał Juliusz Weiss, który mocno angażuje się w promocję tenisa stołowego w swojej okolicy.

– Teraz trenuję piłkę ręczną plażową z klubem Olimpijczyk Kowalewo. Zajęliśmy już pierwsze miejsce w województwie, mamy przejście do półfinałów Mistrzostw Polski – dodawała Aleksandra Wiśniewska z Szembekowa w gminie Obrowo. – W przyszłości chciałabym kontynuować karierę sportową, już w sporcie seniorskim

Cała trójka sportowców odebrała podziękowania i upominki od starosty, który podkreślał wagę reprezentowania przez nich powiatu toruńskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *