Sportowcy nagrodzeni. “Są chlubą naszej gminy” [ZDJĘCIA]

Box2 Łysomice Sport Wiadomości
Fot. nadesłane

Szermierka, speedrower, kolarstwo, motocross, biegi i wioślarstwo… Reprezentantów tych dziedzin sportowych już po raz trzeci nagrodził samorząd gminy Łysomice. Laureatami tegorocznej nagrody zostali Dominika Gałka, Adrian Brzeziński, Michał Gałka, Karol Kruszyński, Bartłomiej Sikorski, Antoni Sikorski i Jakub Parzyszek.

Nagrody dla najlepszych sportowców przyznawane są na podstawie kierowanych do gminy wniosków. Komisja analizuje przedstawione we wniosku osiągnięcia i jeśli proponowany zawodnik spełnia określone kryteria, decyduje o przyznaniu nagrody pieniężnej w wysokości od 1 do 2 tys. zł. To nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim duże wyróżnienie.

REKLAMA

– Sportowcy z naszej gminy odnoszą wspaniałe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Jesteśmy z nich bardzo dumni i chcemy wspierać zawodników w rozwijaniu ich pasji i sportowych talentów – mówi Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Laureatem samorządowej nagrody została w tym roku m.in. Dominika Gałka, wioślarka z Łysomic. W zeszłym roku zajęła 1. miejsce osady w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 6. miejsce w biegu finałowym Mistrzostw Europy Juniorów. Trenuje w AZS UMK Toruń pod okiem trenera Szymona Wiśniewskiego. Dominika niedawno została powołana do kadry narodowej U23.

– Zawodniczka sumienna, ambitna i perspektywiczna. Obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizjologicznymi oraz somatycznymi. Najlepsza juniorka w klasyfikacji zawodniczek – pisze o niej Henryk Boś, prezes AZS UMK Toruń.

Kolejny laureat to lekkoatleta Adrian Brzeziński, mieszkaniec Papowa Toruńskiego – Osieków. Trenuje biegi na 100 m i 200 m. Może pochwalić się tytułami Mistrza Polski w kategorii U23 na dystansie 200 m, Wicemistrza Polski w kategorii U23 na dystansie 100 m, Wicemistrza Polski seniorów na dystansie 200 m i Halowego Wicemistrza Polski na 200 m w kategorii U23. Sukcesami nie ustępuje mu kolarz Michał Gałka z Łysomic, złoty medalista w jeździe drużynowej na czas w kategorii U23 oraz srebrny medalista Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas w kategorii Open. Nagrodę zdobył także inny mieszkaniec Łysomic, Karol Kruszyński. Uprawia on motocross, jest także licencjonowanym instruktorem sportów motocyklowych. To aktualny Wicemistrz Polski w klasie MX2 oraz Open. W tym roku chce walczyć o mistrzostwo Polski. Samorząd gminy Łysomice wyróżnił także dwóch braci z Różankowa, trenujących speedrower. Mowa o Bartłomieju i Antonim Sikorskich. Obaj trenują pod okiem Pawła Cegielskiego. Bartek w zeszłym roku zdobył srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów U18. Antek z kolei jest najmłodszym z wyróżnionych sportowców. W zeszłym roku zdobył aż cztery medale, w tym złoty medal w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków U6. Ostatnim z nagrodzonych sportowców był Jakub Parzyszek z Zakrzewka. 13-letni Kuba trenuje szermierkę w Toruńskiej Akademii Floretu. Największe sukcesy Jakuba to zajęcie 3. miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików drużynowo do lat 14 oraz 3. miejsce indywidualnie w Europejskim Festiwalu Szermierki.

W tym roku niestety nie było możliwe uroczyste wręczenie nagród w Urzędzie Gminy Łysomice z powodu obostrzeń epidemicznych. Przedstawiciele gminy i cała lokalna społeczność składają jednak zwycięzcom serdeczne gratulacje.

– Nagrodzeni zawodnicy są chlubą naszej gminy. Życzymy im dalszego rozwoju kariery i kolejnych sukcesów – podsumowuje wójt Piotr Kowal.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *