Spółdzielnia w Lisewie walczy o zwycięstwo w konkursie Tesco. Masz szansę im pomóc!

Box2 Powiat chełmiński Województwo
Fot. nadesłane

Chcą zmienić podwórko i doskonale się bawić! Projekt Spółdzielni Mieszkaniowej w Lisewie znalazł się wśród finalistów konkursu Fundacji TESCO „Decydujesz, pomagamy”. Możemy pomóc im wygrać!

Lisewski projekt nosi tytuł: „Moje osiedle, czyli międzypokoleniowa akcja Razem możemy więcej!” W ramach konkursu mieszkańcy mają szansę zdobyć grant w wysokości 5 tys. zł na zakup chlorokauczukowych farb (trwałych na warunki pogodowe), którymi namalowane zostaną na alejkach chodnikowych plansze do gier podwórkowych.

REKLAMA

– Zakupimy również leżaki o wzmocnionej konstrukcji – mówi Katarzyna Czarnecka-Kachniarz, specjalista ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych Spółdzielni Mieszkaniowej w Lisewie. – Chcemy umieścić je w miejscach zabaw dzieci, by rodzice mogli jednocześnie mieć baczne oko na pociechy i wypoczywać.

Projekt lisewian już znalazł się w finałowej trójce. Grant jest więc pewny, jednak miejsce na podium zadecyduje o jego wysokości. Na lokalne zadanie głosować można w sieci sklepów TESCO (Chełmża Przedmieście Chełmińskie 9/11, Golub-Dobrzyń Żeromskiego 13, Wąbrzeźno Legionistów 3) od 21 stycznia do 17 lutego 2019 r.

Swój głos oddać można poprzez wrzucenie do urny żetonu. Ten dostępny jest bezpłatnie przy kasach sklepu.

– Projekt jest ważną inicjatywą, gdyż osiedle zamieszkiwane jest przez 450 mieszkańców – dodaje Czarnecka-Kachniarz. – Barwne otoczenie, a co ważne z kolorowymi i bezpiecznymi strefami zabaw zapewne wpłynie na komfort mieszkańców. 

Działanie realizowane jest pod patronatem Ludowego Klubu Sportowego „Victoria” Lisewo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *