Spółdzielnia w Lisewie walczy o zwycięstwo w konkursie Tesco. Masz szansę im pomóc!

Box2 Powiat chełmiński Województwo
Fot. nadesłane

Chcą zmienić podwórko i doskonale się bawić! Projekt Spółdzielni Mieszkaniowej w Lisewie znalazł się wśród finalistów konkursu Fundacji TESCO „Decydujesz, pomagamy”. Możemy pomóc im wygrać!

Lisewski projekt nosi tytuł: „Moje osiedle, czyli międzypokoleniowa akcja Razem możemy więcej!” W ramach konkursu mieszkańcy mają szansę zdobyć grant w wysokości 5 tys. zł na zakup chlorokauczukowych farb (trwałych na warunki pogodowe), którymi namalowane zostaną na alejkach chodnikowych plansze do gier podwórkowych.

REKLAMA

– Zakupimy również leżaki o wzmocnionej konstrukcji – mówi Katarzyna Czarnecka-Kachniarz, specjalista ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych Spółdzielni Mieszkaniowej w Lisewie. – Chcemy umieścić je w miejscach zabaw dzieci, by rodzice mogli jednocześnie mieć baczne oko na pociechy i wypoczywać.

Projekt lisewian już znalazł się w finałowej trójce. Grant jest więc pewny, jednak miejsce na podium zadecyduje o jego wysokości. Na lokalne zadanie głosować można w sieci sklepów TESCO (Chełmża Przedmieście Chełmińskie 9/11, Golub-Dobrzyń Żeromskiego 13, Wąbrzeźno Legionistów 3) od 21 stycznia do 17 lutego 2019 r.

Swój głos oddać można poprzez wrzucenie do urny żetonu. Ten dostępny jest bezpłatnie przy kasach sklepu.

– Projekt jest ważną inicjatywą, gdyż osiedle zamieszkiwane jest przez 450 mieszkańców – dodaje Czarnecka-Kachniarz. – Barwne otoczenie, a co ważne z kolorowymi i bezpiecznymi strefami zabaw zapewne wpłynie na komfort mieszkańców. 

Działanie realizowane jest pod patronatem Ludowego Klubu Sportowego „Victoria” Lisewo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *