Spływ kajakowy Drwęcą już w najbliższą niedzielę

Box2 Lubicz Wiadomości

Gmina Lubicz zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w wakacyjnym spływie kajakowym malowniczą Drwęcą. Odbędzie się on w niedzielę 8 sierpnia, ale trzeba się spieszyć się zgłoszeniami, bo liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest dla mieszkańców bezpłatne.

Chętni mieszkańcy gminy Lubicz mogą w niedzielę 8 sierpnia nieodpłatnie wziąć udział w spływie kajakowym Drwęcą. Organizatorzy zapewniają miejsce w kajaku, kapok oraz opiekę przewodnika i ratownika WOPR-u. Dostępnych będzie 30 kajaków, czyli 60 miejsc. Konieczne są wcześniejsze zgłoszenia na adres e-mail: pr@lubicz.pl – trzeba się spieszyć, ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń.

REKLAMA

Uczestnicy mogą wybrać spływ jedną z dwóch przygotowanych tras. Przy pierwszej z nich start o godz. 10.00 spod mostu na Drwęcy w Młyńcu Drugim, a meta przy ruinach zamku w Złotorii. Spływ tą trasą zajmie ok. 4 godzin. Druga trasa jest krótsza i zajmie ok. 2 godzin – uczestnicy wyruszają o godz. 11.00  z przystani „Kapitanówka” obok tamy Toruńskich Wodociągów w Lubiczu Dolnym i płyną także do ruin zamku w Złotorii. Wszyscy uczestnicy spotkają się w Złotorii ok. godz. 14.30-15.00, gdzie przygotowany zostanie dla nich drobny poczęstunek oraz upominki i pamiątkowe znaczki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *