Spis powszechny. W gminie Wielka Nieszawka będą dyżury rachmistrza

Box2 Wielka Nieszawka

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego został już tylko nieco ponad miesiąc. Udział w spisie jest obowiązkowy, a za niewywiązanie się grożą wysokie kary. W gminie Wielka Nieszawka osoby, które jeszcze się nie spisały, będą mogły skorzystać z dyżurów rachmistrza. Gdzie i kiedy?

Narodowy Spis Powszechny dobiegnie końca 30 września. Do tego czasu trzeba się spisać. Można to zrobić na kilka sposobów – korzystając z aplikacji spisowej dostępnej na stronie internetowej spis.gov.pl, poprzez specjalną infolinię pod nr. tel. (22) 279 99 99 lub poczekać na kontakt ze strony rachmistrza. W przypadku odmowy udzielenia odpowiedzi grozi nam nawet 5 tys. zł kary.

REKLAMA

Mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka będą mogli wypełnić obowiązek spisowy w czasie dyżuru rachmistrza w Gminnym Centrum Kultury w Małej Nieszawce. Dyżury odbywać się będą w każdy wtorek i piątek w godz. 15:00 – 18:00.

Narodowy Spis Powszechny to jedno z najważniejszych badań z zakresu statystyki ludności, mające na celu zebranie informacji o jej strukturze na podstawie ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych. W trakcie spisu zbierane są takie informacje, jak płeć, wiek czy stan cywilny, ale także poziom wykształcenia i wykonywany zawód, narodowość, wyznanie czy charakterystyka zasobów mieszkaniowych. Główny Urząd Statystyczny zapewnia, że przetwarzane w ramach spisu dane są poufne i podlegają szczególnej ochronie, a osoby wykonujące prace spisowe zobowiązane są do zachowania tajemnicy statystycznej. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *