Spektakle na bis. Przegląd teatralny w BCK Łubianka

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. BCK Łubianka

W środę 22 stycznia w sali głównej Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance odbył się coroczny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Pasjonaci teatru mogli nie tylko zaprezentować się przed szerszą publicznością, ale też pooglądać efekty pracy swoich kolegów.

Każdego roku w szkołach podstawowych na terenie gminy uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej lub jasełka. Mali aktorzy mają okazję wystawić swój spektakl ponownie przed większą publicznością. W tym roku przegląd teatralny odbył się już po raz 19. Udział wzięły w nim szkoły z Pigży, Brąchnowa, Łubianki i Wybcza oraz zespoły Alebabki i Marwojki. 

REKLAMA

Nie jest to konkurs. Nie ma tutaj lepszych i gorszych. Każda grupa otrzymuje słodkie upominki, dyplomy i pamiątkową statuetkę – mówi Sebastian Podkański, kierownik organizacyjny z BCK Łubianka.

Występujące dzieci są bardzo zaangażowane w przygotowania do przeglądu. Na scenie nie może zabraknąć profesjonalnej scenografii. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością. W tym roku wzięło w nim udział około 150 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *