Spawał gwoździe i rozsypywał na drodze. Został zatrzymany

112 Box2 Obrowo
Fot. KMP Toruń

Spawał gwoździe i kolce, po czym rozsypywał je na drodze. Śledczym tłumaczył, że przeszkadzały mu jeżdżące ulicą samochody. 58-letniemu mieszkańcowi gminy Obrowo, za uszkodzenie 9 pojazdów, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna zatrzymany został wczoraj (20.02) przez funkcjonariuszy z komisariatu w Dobrzejewicach.

REKLAMA

– Pierwsze sygnały w tej sprawie zaczęły napływać do policji w połowie sierpnia ubiegłego roku – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, oficer prasowy KMP Toruń. – Do czasu zatrzymania 58-latka kierowcy zgłosili 9 przypadków uszkodzeń opon w pojazdach. Zdarzenia te miały miejsce w okolicach ul. Osiedlowej w Szembekowie. Za każdym razem przebicie opon spowodowane było rozsypanymi na drodze kolcami i pospawanymi gwoździami.

Ustalenia policjantów prowadzących dochodzenie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 58-letniego mieszkańca gminy Obrowo. W miejscu jego zamieszkania stróże prawa zabezpieczyli stalowe pręty, gwoździe i gotowe kolce oraz urządzenia służące do ich konstrukcji – szlifierkę kątową i spawarkę.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Śledczym tłumaczył, że wyrzucał kolce na drogę, ponieważ przeszkadzały mu jeżdżące tamtędy samochody. 

-Złapanemu postawiono trzy zarzuty zniszczenia mienia – mówi Wojeciech Chrostowski z KWP. – Dwa obejmują pojedyncze zdarzenia, gdzie wartość uszkodzeń przekroczyła kwotę graniczną dla wykroczenia. Drugi to tzw. “czyn ciągły”, który zawiera w sobie 7 osób pokrzywdzonych, u których uszkodzenia były na mniejszą kwotę, ale łącznie pozwoliły na postawienie zarzutu przestępstwa.

Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych osób w tej sprawie może być więcej. Wszystkich, którzy w ostatnim czasie uszkodzili opony w swoich samochodach w Szembekowie na ul. Osiedlowej i w jej okolicach prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Dobrzejewicach tel. 56 641-29-00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *