Sparingi przy nowych trybunach

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay

Przy boisku w Podwiesku niedawno zamontowano nowe trybuny. Z kim Błękitni zagrają w sparingach?

W ostatnich dniach 2020 r. gmina Chełmno przy współpracy z klubem, sołectwami Dolne Wymiary oraz Podwiesk zamontowała przy boisku występującej w toruńskiej A-klasie drużyny GKS Błękitni Podwiesk trybuny sportowe. Będzie mogło na nich zasiąść 98 osób. Trybuny zostały zakupione i zamontowane ze środków finansowych gminy Chełmno, w tym niewydatkowanej przez Klub „Błękitni” w pierwszym półroczu dotacji.

REKLAMA

Drużyna z Podwieska radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze i zajmuje drugie miejsce w tabeli toruńskiej A-klasy. Błękitni wygrali 9 z 13 meczów i tracą zaledwie dwa punkty do liderującej Victorii Lisewo.

Podopieczni trenera Łukasza Szmeltera mogą się pochwalić zarówno drugą najlepszą ofensywą (37 strzelonych bramek), jak i drugą najlepszą defensywą (17 straconych goli) w lidze. W bezpośrednim starciu z liderem z Lisewa Błękitni okazali się lepsi i wygrali na wyjeździe 2:0.

Runda rewanżowa rozpocznie się 13 marca, a do tego czasu drużyna z Podwieska rozegra sześć meczów kontrolnych. Pierwszy z nich odbędzie się 6 lutego, a rywalem będzie występująca w kujawsko-pomorskiej IV lidze Wda Świecie.

W lutym Błękitni Podwiesk zagrają także z czterema drużynami z kujawsko-pomorskiej grupy I klasy okręgowej: Wojownikiem Wabcz, Startem Warlubie, Jabłonowem Pomorskim i Unią Wąbrzeźno. W ostatnim meczu kontrolnym rywalem Błękitnych będzie Radzynianka Radzyń Chełmiński, która również występuje w kujawsko-pomorskiej grupie I klasy okręgowej. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *