Sołtysi z Wielkiej Nieszawki zostali docenieni

Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Pixabay

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. Wójt Wielkiej Nieszawki Krzysztof Czarnecki zaprosił z tej okazji sołtysów z gminy na spotkanie, w trakcie którego podziękował im za rzetelną pracę na rzecz swojej małej ojczyzny.

Sołtysi z gminy aktywnie działają w zakresie poprawy komfortu życia mieszkańców sołectw. Ich praca przekłada się bezpośrednio na sprawne funkcjonowanie nie tylko lokalnego podwórka, ale też całej gminy. 11 marca jest dniem, w którym ich zasługi zostają docenione, jednak sami zainteresowani podchodzą do tego skromnie.

REKLAMA

Nie traktuję tego jako „święta”. Działam cały czas, więc dla mnie jest to raczej kwestia podziękowania przez władze samorządowe za działanie. Jest to miłe, ale skupiam się przede wszystkim na pracy i podchodzę do tego bardziej jako do podsumowania działań – podkreśla Brygida Czapiewska, sołtys Małej Nieszawki.

Brygida Czapiewska cieszy się opinią bardzo aktywnego sołtysa już drugą kadencję. Jej wkład w działalność prospołeczną był już kilkukrotnie doceniany – otrzymała m.in. list gratulacyjny od wojewody kujawsko-pomorskiego, ale też od wójta gminy Wielka Nieszawka. Jak podkreśla, duży wpływ na sukcesy ma przejrzysta działalność w zakresie np. środków z funduszu sołeckiego. 

Pod koniec lutego organizowałam zebranie sołeckie, które było podsumowaniem mojej działalności za poprzedni rok, połączone ze sprawozdaniem finansowym. Rozliczam się z funduszu sołeckiego nie tylko przed władzami gminy, ale też przed mieszkańcami – zaznacza.

Dzień Sołtysa jest więc tym dniem, kiedy można docenić takie działania. Z tej okazji zorganizowane miało zostać również w piątek spotkanie sołtysów z wojewodą w Urzędzie Marszałkowskim w Bydgoszczy. Zostało ono jednak odwołane z uwagi na pilne obowiązki służbowe wojewody. Do udziału w nim zaproszona została sołtys Brygida Czapiewska, która miała reprezentować gminę.

Zostałam wytypowana jako najbardziej intensywnie działający sołtys. Jestem bardzo zadowolona z zaproszenia, jednak, niestety, spotkanie zostało odwołane. Dobrze byłoby spotkać się z innymi sołtysami. To zawsze możliwość wymiany doświadczeń i spojrzenia z szerszej perspektywy na naszą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *