Smaczne posiłki znów na miejscu. Zakończyła się modernizacja kuchni w DPS-ie w Pigży

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Po dwóch miesiącach zakończył się remont kuchni w Domu Pomocy Społecznej w Pigży. W poniedziałek 1 marca posiłki dla jego mieszkańców zostały przygotowane już w zmodernizowanej, nowoczesnej kuchni.

Koszt inwestycji, w ramach której wymieniono posadzki i płytki naścienne, wykonano instalacje sanitarne i elektryczne, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, położono gładź i odmalowano ściany pomieszczeń, to 453 tys. złotych.

REKLAMA

W wyniku inwestycji kuchnia DPS-u zyskała nowoczesny sprzęt gastronomiczny, zmywarkę, szafę przelotową do naczyń, blaty robocze, zlewy, szafki kuchenne, a także piece konwekcyjno-parowe. Oprócz tego pojawiły się także funkcjonalne szafy, stoły i regały.

– Dziękuję serdecznie Zarządowi Starostwa Toruńskiemu za wykonaną modernizację oraz pracownikom za zaangażowanie. Dziękuję pracownikom kuchni, za pracę w mało komfortowych warunkach, w specjalnie zaadoptowanych na kuchnię tymczasową pomieszczeniach. Także pracownikom pionu gospodarczego, którzy, wykorzystując własny potencjał, prężnie przenieśli cały sprzęt taki jak: duże przemysłowe lodówki, zmywarka, czy zlewy, zapewniając ciągłość pracy kuchni. Całemu personelowi za to, że, pomiędzy wykonywaniem swoich obowiązków, angażowali się w rozdzielanie posiłków przywiezionych przez firmę cateringową – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pigży, Beata Szczupłowska.

Dyrektor DPS-u w Pigży jest także wdzięczna mieszkańcom za to, że mimo tego, iż tęsknili za domowym jedzeniem, to tego nie pokazywali i nie grymasili. Dzięki remontowi będą teraz mogli korzystać z jeszcze lepszych i smaczniejszych wyrobów kulinarnych, które przygotowane są na miejscu.

Niedawno zakończony remont kuchni nie jest jedyną inwestycją związanym z Domem Pomocy Społecznej w Pigży. Wicestarosta toruński Michał Ramlau poinformował, iż obecnie trwają prace projektowe nad rozbudową tego DPS-u o dwa skrzydła.

Dyrektor DPS-u w Pigży zapytaliśmy także o sytuację epidemiczną w domu opieki.

– Obecnie nie występują u nas zachorowania. W ubiegłym roku borykaliśmy się ze zwiększoną zachorowalnością na koronawirusa, jednak wdrożone procedury,  wydzielenie strefy izolacji dla osób zakażonych oraz trzymany przez pracowników i mieszkańców reżim sanitarny spowodował, że cały proces przeszedł w sposób łagodny. Łącznie COVD-19 przechorowało 30 mieszkańców i 11 pracowników. Mieliśmy jeden zgon spowodowany koronawirusem – mówi Beata Szczupłowska.

A jak wyglądają plany remontowe wobec innych domów społecznych w powiecie?

– Kompleksowy remont zewnętrznej części DPS-u w Dobrzejewicach zakończył się w grudniu. W Browinie trwają prace mające na celu uporządkowanie terenu. Planowana jest także niewielka rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce. W ramach tej rozbudowy miałby powstać przeszklony taras rekreacyjny – mówi wicestarosta Michał Ramlau.

Wicestarosta wspomniał także o innych planach inwestycyjnych w powiecie. Przygotowywany jest kompleksowy remont ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży, budowa Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą, a do tego wiele inwestycji w CKU w Gronowie z budową garażu i pełnowymiarowej hali sportowej na czele. Pozyskano także środki od marszałka na zakup nowego kombajnu i ciągnika dla tej placówki, a także remont warsztatów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.