Śledczy zajmą się sprawą działki w Młyńcu

Box1 Lubicz Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sprawa spornej dzierżawy gminnego terenu w Młyńcu trafiła do prokuratury. Okazało się, że w dokumentach złożonych do Starostwa Powiatowego w Toruniu inspektorzy znaleźli poważne niezgodności, z poświadczeniem nieprawdy włącznie.

Informację o skierowaniu sprawy kontrowersyjnej działki potwierdziła nam Agnieszka Niwińska, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Toruniu. Pismo do prokuratury wysłane zostało już kilka dni temu, jest jednak zbyt wcześnie, aby dopytywać, czy i ewentualnie komu w sprawie postawione zostaną zarzuty.

REKLAMA

Przypomnijmy, grupa mieszkańców Młyńca Pierwszego protestowała przeciwko wydzierżawieniu przez gminę Lubicz prawie hektarowej działki położonej w sąsiedztwie ich domów. Kwota dzierżawy była zaskakująco niska – zaledwie 1500 złotych rocznie. Jednocześnie protestujący mieszkańcy zwracali uwagę, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego teren powinien być przeznaczony pod “zieleń nieurządzoną oraz izolacyjną”. Jednocześnie Rada Gminy Lubicz 7 maja podjęła uchwałę o przystąpieniu do prac nad zmianą przeznaczenia terenu w Młyńcu. Tymczasem 14 maja wójt gminy Lubicz podjął decyzję o rozwiązaniu umowy dzierżawy, czego przyczyną miało być „użytkowanie przedmiotu dzierżawy niezgodnie z warunkami umowy”.

Tagged

2 thoughts on “Śledczy zajmą się sprawą działki w Młyńcu

  1. I teraz pytanie, gdzie te wszystkie niedowiarki, co tak psy wieszali na tamtych mieszkańcach Polnej, i oczywiście pluli na Gazetę Poza Toruń??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.