Skuteczna interwencja sołtysa z Bierzgłowa i radnej z gminy Łubianka. Powiat naprawi dwie drogi

Box2 Łubianka Powiat toruński Wiadomości
fot. archiwum, zdjęcie ilustracyjne

Barbara Zalewska, radna gminy Łubianka i sołtys Zamku Bierzgłowskiego i Roman Krupa, sołtys z Bierzgłowa podjęli wspólną interwencję w sprawie dwóch dróg powiatowych. Odpowiedź ze Starostwa Powiatowego jest pozytywna. Zostaną one naprawione.

Chodzi o odcinku dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Łubianka, które są w nie najlepszym stanie: Bierzgłowo – Zamek Bierzgłowski (ul. Turystyczna i św. Jadwigi) oraz ul. Jagiellońska w Zamku Bierzgłowskim w kierunku Czarnego Błota.

REKLAMA

W pierwszym przypadku chodzi o odcinek o długości 2,9 km, a w drugim – 1,5 km.

Zarząd powiatu toruńskiego zajął się tą sprawą na posiedzeniu pod koniec stycznia br. I zdecydował, że naprawa drogi Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto zostanie ujęta w projekcie budżetu powiatu toruńskiego na 2020 r. Wskazany odcinek znajdzie się w programie poprawy bezpieczeństwa na drogach w powiecie toruńskim na lata 2016-2023.

“Natomiast, droga powiatowa nr 2032 Bierzgłowo – Zamek Bierzgłowski zostanie naprawiona przez Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu w ramach wiosennym napraw w roku bieżącym” – czytamy w odpowiedzi starosty toruńskiego Marka Olszewskiego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Skuteczna interwencja sołtysa z Bierzgłowa i radnej z gminy Łubianka. Powiat naprawi dwie drogi

  1. Pismo było napisane wspólnie z sołtysem z Bierzgłowa. To on byl inicjatorem I nie zostanie naprawione tylko załamana i dopiero za rok.

  2. Interwencja podjęta była wspólnie z sołtysem z Bierzgłowa .Pierwsze pismo wystosowaliśmy rok temu,drugie teraz.Cieszę się bardzo, że po remoncie na naszych drogach będzie bezpiecznie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *