Skrzypaczka Patrycja Błaszak zagra w Chełmnie

Box2 Kultura Powiat chełmiński
fot. nadesłane

W cyklu „Kultura lokalnie – Chełmnianie i ich pasje” odbędzie się recital Patrycji Błaszak. Artystka wykona najpiękniejsze i najbardziej znane miniatury skrzypcowe.

Towarzyszyła jej będzie pianistka Monika Pończocha. Koncert odbędzie się 6 stycznia 2019 o godz. 19 w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie przy ul. Dworcowej 23.

REKLAMA

Patrycja Błaszak urodziła się w 1992 r. w Chełmnie. Jest skrzypaczką, zarówno solistką, jak i kameralistką. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także Norweską Akademię Muzyczną w Oslo.

Na co dzień współpracuje z wieloma wybitnymi pedagogami, dużymi zespołami orkiestrowymi oraz mniejszymi kameralnymi. Jest laureatką europejskich konkursów oraz festiwali muzycznych.

Ukończyła również Akademię Młodej Filharmonii Aukso oraz była na dwuletnim stypendium Filharmonii w Oslo. Otrzymała również stypendia na Uniwersytecie Nowego Jorku oraz w Europejskiej Akademii Muzyki Kameralnej w Wiedniu.

Wzięła udział w Festiwalu Kameralnym Grieg in Bergen oraz w Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oslo. Niedawno z Orkiestrą Symfoniczną w Oslo wykonała koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę op. 102 Johannesa Brahmsa.

Jako rdzenna chełmnianka Patrycja Błaszak jest trzykrotną stypendystką Starostwa Powiatowego w Chełmnie dla szczególnie uzdolnionych studentów, a także twarzą trzeciej edycji chełmińskiego 9 Hills Festival.

Bilety w cenie 10 zł na koncert Patrycji Błaszak można nabywać w kinoteatrze RONDO od dnia 21 grudnia, a także przez internet: iframe141.biletyna.pl. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 570 202 738 lub kasa.rondo@chdk.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *