Sierpniowy Lotto Triathlon w Chełmży

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Lotto Triathlon Energy powraca do Chełmży! Impreza odbędzie się 3-4 sierpnia. Zapisy trwają do dnia zawodów. 

Lotto Triathlon Energy zadebiutował w Chełmży w 2018 r. Udział w imprezie wzięło łącznie 318 osób z całego kraju. Teraz zawody odbędą się po raz drugi. 

REKLAMA

Triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin następujących po sobie – pływanie, jazda na rowerze i bieg. O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin od startu pływania do mety biegu, łącznie z czasem poświęconym na przebranie się – wyjaśniają organizatorzy.

Zawody odbywają się na trzech dystansach: 1/2 IRONMAN (1,9 km pływanie, 90 km rower, 21,1 km bieg), 1/4 IRONMAN (0,95 km pływanie, 45 km rower, 10,55 km bieg), 1/8 IRONMAN (0,475 km pływanie, 22,5 km rower, 5,275 km bieg).

W naszych zawodach wystartują zarówno zawodnicy reprezentujący wysoki poziom międzynarodowy, jak i amatorzy, którzy traktują triathlon jako rozrywkę i sposób na spędzanie wolnego czasu. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od umiejętności. W tego typu zawodach często biorą udział dziesiątki osób startujących po raz pierwszy – deklarują organizatorzy.

Więcej informacji na stronie

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *