Sesje tlenowe w komorze hiperbarycznej to doskonały sposób na regenerację organizmu. Jakie efekty przynoszą?

Wiadomości

Biostymulacja organizmu, odżywienie niedotlenionych komórek, oczyszczenie z toksyn i pozbycie się napięcia mięśniowego. To tylko kilka z licznych korzyści, jakie przynosi sesja tlenowa w komorze hiperbarycznej. Może z niej skorzystać każdy, bez względu na wiek. Terapia tlenowa to hit numer jeden w klinice rehabilitacyjnej Medical Clinic Babiarz w Krobi. Przyglądamy się bliżej jej efektom.

Medical Clinic Babiarz to ugruntowana marka na rynku usług fizjoterapeutycznych. Wachlarz oferowanych zabiegów jest bardzo szeroki – począwszy od światłolecznictwa, poprzez laseroterapię, krioterapię, elektroterapię, magnetoterapię, sonoterapię, aż po kinezyterapię i masaż. To, co wyróżnia klinikę, to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, wykwalifikowana kadra i indywidualne podejście do pacjenta. Właściciel kliniki i fizjoterapeuta, Mariusz Babiarz, na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę i sukcesywnie rozszerza ofertę. Właśnie tak na jej listę trafiła terapia tlenowa.

REKLAMA

– Terapia tlenowa to metoda terapeutyczna, polegająca na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia – wyjaśnia Mariusz Babiarz, fizjoterapeuta. – Nasycony tlenem organizm intensywnie regeneruje komórki i odnosi korzyści, których osiągnięcie nie byłoby możliwe poprzez żaden inny rodzaj terapii. 

Sesja w kapsule hiperbarycznej wykorzystywana jest m.in. w dermatologii, stomatologii, kardiologii, neurologii, onkologii i ortopedii. Terapia hiperbaryczna biostymuluje organizm, likwiduje zakażenia i odżywia niedotlenione komórki. Pozwala to w dłuższej perspektywie wzmocnić układ immunologiczny i powrócić do zdrowia. Co więcej, przyspiesza procesy regeneracyjne, skraca czas rekonwalescencji i gojenia się ran. Tak było w przypadku jednej z pacjentek Mariusza Babiarza.

– Moja mama od kilku miesięcy zmagała się z ciężkimi ranami owrzodzeniowymi kończyn dolnych. Rany były tak głębokie, że groziła amputacja kończyny. Ból był nie do zniesienia. Przez kilka miesięcy zmierzyliśmy się z tysiącem zmienionych opatrunków i mnóstwem leków, które pomagały chwilowo albo wcale. Zacząłem szukać w internecie informacji o leczeniu ciężko gojących się ran i natrafiłem na artykuł o leczeniu tlenoterapią. Postanowiłem, że poszukam przychodni z takim urządzeniem i zabiorę tam mamę – opisuje Przemysław, jeden z pacjentów Medical Clinic Babiarz.

Leczenie w komorze hiperbarycznej w Medical Clinic Babiarz zawsze poprzedzone jest przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu medycznego.

– Pan Mariusz okazał się być osobą o bardzo dużej wiedzy i ogromnym doświadczeniu w swoim fachu. Przejawiał także ogromną empatię i zrozumienie na wszelkie problemy i niedogodności. Był bardzo elastyczny, jeśli chodzi o rezerwację terminów, a to było dla mojej mamy bardzo ważne, gdyż co trzy dni musi korzystać z wizyt w stacji dializ, ponieważ choruje na ostrą niewydolność nerek. Po podleczeniu ran do tego stopnia, że ból był już znikomy, pan Mariusz zalecił ćwiczenia rehabilitacyjne na urządzeniu o nazwie rotator kończyn dolnych, z którego mama skorzystała, aby wzmocnić mięśnie nóg po kilkumiesięcznym zastoju. Obecnie mama czuje się bardzo dobrze i może samodzielnie wybrać się na dłuższy spacer – wspomina pan Przemysław.

Efekty sesji tlenowej przechodzą najśmielsze oczekiwania pacjentów.

– Efekty gojenia się ran były widoczne już po trzecim zabiegu w komorze. To było nieprawdopodobne patrzeć, jak rana zaczyna się zmniejszać po kilku miesiącach bezowocnego leczenia pielęgniarskiego i farmakologicznego. Ponadto w trakcie tlenoterapii mamie znacząco poprawiło się samopoczucie, wróciły też siły witalne i zaczęła się dobrze wysypiać – wymienia pan Przemysław. – Skuteczność terapii w przypadku mojej mamy zachęciła także i mnie do rozpoczęcia sesji w komorze hiperbarycznej. Chciałbym dzięki temu wzmocnić swój organizm przed sezonem biegowym, do którego zaczynam przygotowania. Mam nadzieję, że dzięki pozytywnemu wpływowi tlenu na układ ruchu sezon przebiegnie bez kontuzji.

Rzeczywiście, sesje tlenowe są bardzo często wykorzystywane przez sportowców. Nasycony tlenem organizm jest bardziej wydajny i gotowy do zwiększonego wysiłku fizycznego. Terapia tlenowa pozwala ponadto szybko wrócić do formy po kontuzjach, redukuje zakwaszenie mięśni, zmniejsza poziom odwodnienia organizmu i poprawia mikrokrążenie w skórze. 

Warto w tym miejscu dodać, że głębokie dotlenienie przynosi również korzyści w leczeniu stresu, przewlekłego zmęczenia, napięcia psychicznego, spadku nastroju i bólów migrenowych. Terapia znajduje poza tym zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy i trądziku różowatego. Sama terapia jest nieinwazyjna i relaksująca, a zabieg daje poczucie odprężenia. Urządzenie, którym dysponuje Medical Clinic Babiarz, zapewnia komfortową pozycję siedzącą lub leżącą dla pacjenta. 

Zainteresowani sesją w komorze mogą kontaktować się z Medical Clinic Babiarz pod nr. tel.: 600 507 535 lub 600 021 337.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *