Schola „Źródło” z Osieka nad Wisłą najlepsza w ogólnopolskim konkursie

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

Gmina Obrowo młodzieżą stoi. I kolejny raz to udowodniła. Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna „Źródło” z parafii z Osieka nad Wisłą zajęła 1. miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Z piosenką przez świat”. Specjalne nagrody otrzymali także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie.

Dzięki Dziecięco-Młodzieżowej Scholi Parafialnej „Źródło” o Osieku nad Wisłą usłyszeć można było ostatnio w całej Polsce. Wszystko za sprawą świetnego występu zwieńczonego zwycięstwem w kolejnej edycji konkursu „Z piosenką przez świat”. Młodzi artyści wykonali piosenkę poświęconą właśnie Osiekowi nad Wisłą. 

REKLAMA

Piosenkę konkursową zaśpiewały: Bianka Węgrzecka, Lena Kalinowska, Aleksandra Kowalewska, Nina Olszewska, Michalina Rybińska, Marta Sobczak, Alicja Durmowicz, Aleksandra Durmowicz oraz Julia Kwiatkowska. Nie mogło oczywiście obyć się bez akompaniamentu – na skrzypcach zagrała Marta Adamska, a na pianinie – Jan Mytlewski.

Schola „Źródło” pokazała się z bardzo dobrej strony, ale zwycięstwo młodzieży nie było jedynym sukcesem reprezentacji gminy Obrowo. Jury konkursu uhonorowało specjalną nagrodą tych, których wkład w rozwijanie młodych talentów jest niepodważalny. Ewelina Mytlewska i Janusz Lewandowski otrzymają nagrody „za branie udziału we wszystkich dotychczasowych edycjach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i dbanie o przygotowanie swych podopiecznych każdorazowo na wysokim poziomie” – czytamy w protokole konkursu.

Ewelina Mytlewska jest opiekunką Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej, młodzieżowej grupy teatralnej PoZa Marginesem, Osieckiego Klubu Kultury, Osieckiej Izby Regionalnej oraz Scholi „Źródło”. Pracuje także w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie. Janusz Lewandowski jest nauczycielem muzyki w szkole w Obrowie i Łążynie II. Jest również instruktorem muzyki w GOK-u.

Zwycięskie wykonanie Scholi „Źródło” można obejrzeć online, m.in. na stronie internetowej Urzędu Gminy Obrowo. Organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Z piosenką przez świat” jest Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *