Sąsieczno. Trwa przebudowa budynku dawnej szkoły

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. obrowo.pl

Budynek byłej szkoły w Sąsiecznie przechodzi gruntowną przebudowę. Po zakończeniu robót, ma się w nim znajdować świetlica wiejska oraz siedziba Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego gminy Obrowo. Prace idą zgodnie z planem, bardzo prawdopodobne jest więc, że zakończą się według harmonogramu – już w październiku.

Świetlica będzie mogła pomieścić 60 osób i znajdować się przy niej będzie szatnia. Ponadto, w budynku swoje gabinety będą mieć psycholog i terapeuta. Znajdować się tam będzie również siedziba Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Swoje miejsce znają także pomieszczenia techniczne, gospodarcze oraz magazyn. Wybudowane zostaną nowe toalety. Łączna powierzchnia użytkowa budynku będzie liczyła 430 m2.

REKLAMA

– Rozpoczęliśmy od prac rozbiórkowych – wyjaśnia Grzegorz Prokopiak, kierownik robót. – Zdjęliśmy stare posadzki, wyburzyliśmy część wewnętrznych ścian nośnych. W części głównej, świetlicowej, wylaliśmy wieńce. W niektórych pomieszczeniach przygotowaliśmy już tzw. chudobetony, które stabilizują podłoże. Prace idą zgodnie z planem. Można powiedzieć, że nawet nieco wyprzedzamy harmonogram.

W budynku wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ściany zostaną docieplone, a do tego wymieniona będzie wewnętrzna instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna.

 – W budynku zamontowana zostanie podłogowa instalacja grzewcza i klimatyzacja. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. – Przy budynku powstanie parking, który wraz z dojściami i dojazdem do obiektu będzie wyłożony kostką betonową.

Wykonaniem inwestycji zajmuje się firma Instalbud z Włocławka. Koszty przebudowy wynoszą 1,75 mln zł. Prace mają zakończyć się w październiku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *