Sanepid zbadał wodę w jeziorze w Osieku nad Wisłą. Jest bezpiecznie

Box2 Obrowo
fot. Pixabay.com

Sanepid przebadał wodę w jeziorze w Osieku nad Wisłą. Zgodnie z wydaną opinią, woda jest bezpieczna dla kąpiących się. Badanie zostało zlecone przez władze gminy Obrowo.

Lato sprzyja wypadom nad jezioro, a upalne dni tylko zachęcają do wejścia do wody. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i gości, gmina Obrowo zleciła Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu badania czystości wody w jeziorze w Osieku nad Wisłą. Zdaniem sanepidu woda spełnia wymagania jakości i jest bezpieczna dla kąpiących się. 

REKLAMA

Niestrzeżone kąpielisko w Osieku nad Wisłą jest pod stałą opieką gminy, jeśli chodzi o jego czystość. Teren jest regularnie sprzątany, opłacane są kontenery na odpady. Również na barkach gminy spoczywają koszty związane z utrzymaniem i czystością obecnych tam przenośnych toalet. 

Nieopodal jeziora znajduje się parking samochodowy, na którym można zostawić samochód wybierając się nad wodę, czy też do lasu. W lesie, zgodnie z ustawą o lasach, bezpiecznie parkować można tylko na przeznaczonych do tego celu, oznaczonych miejscach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.