Samych dobroci i spokoju [FELIETON]

Felietony i opinie
Przemysław Termiński

Drodzy czytelnicy! Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż, a wraz z nimi nadciąga czas refleksji, czas spotkań z najbliższymi. Zwykło się mówić, że to czas, kiedy gasną wszystkie spory i waśnie. Co jest poróżnione, niech będzie jednością, kto walczy i cierpi, niech zazna spokoju i ulgi. Te oczekiwania szczególnie teraz nabierają jakże ważnego znaczenia.

Na co dzień jak zwykle o tej porze znowu jesteśmy w ferworze świątecznych przygotowań. To okres radosnej krzątaniny i przygotowań zarówno tych doczesnych, jak i duchowych. Choć obecnie bardziej przekłada się to na wypełnione po brzegi centra handlowe, niemniej jednak jesteśmy tam, ponieważ pamiętamy o innych i przygotowujemy im upominki, a to jest również godne pochwały.

REKLAMA

Pociesza mnie też myśl, że tu u nas jest nieco spokojniej. Żyjemy w społecznościach, których liderami są mądrzy samorządowcy. Wiem też z doświadczenia, że nawet przynależność do innych partii nie powoduje większych konfliktów. Bo nie można sprzeczać się o sprawy tak oczywiste, jak wydajna i przyjazna pacjentom opieka lekarska, bezpieczne szkoły czy dobre drogi. Przy tej okazji właśnie samorządowcom chciałbym życzyć niegasnącego zapału i żeby mimo trudności finansowych dalej rozwijali swoje gminy, miasteczka, miasta, powiaty i nasz region. W was cała nadzieja.

Na ten specjalny okres świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim, aby moc szczęścia, zdrowia oraz radości była z Państwem przez te kilkanaście ostatnich dni starego roku oraz niech przepełnia Państwa życie w Nowym – 2020 Roku. Niechaj czas świąteczny wypełni bliskość ludzi Państwu najdroższych, niech spełnią się wszelkie nadzieje – te wielkie i te małe. Niech wreszcie w oczekiwaniu na przyjście Dzieciątka Jezus zamilkną wszelkie nieporozumienia i zagości w nas radość. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *