Samorząd województwa dofinansuje miejsca rehabilitacji. Trwa nabór wniosków

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Do końca listopada można ubiegać się o dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego dysponuje m.in. na ten cel środkami pochodzącymi z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba złożyć wniosek i spełnić szereg innych warunków. Dana placówka musi zajmować się rehabilitacją osób niepełnosprawnych przez co najmniej dwa lata i posiadać pozwolenie na budowę. Chodzi m.in. o domy pomocy społecznej, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, sanatoria czy ośrodki kultury.

REKLAMA

Na co można wykorzystać pieniądze? Środki można przeznaczyć m.in. na na budowę wind, podjazdów i platform, remonty pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, termomodernizację budynków oraz prace adaptacyjne.

Samorząd województwa w tym roku dofinansował już 8 projektów, przeznaczając na to 4 mln zł. Środki te umożliwiły m.in. remont i adaptację obiektu przeznaczonego na rehabilitację osób niepełnosprawnych w Przysieku, czy wymianę instalacji elektrycznej w siedzibie Fundacji “Daj Szansę” w Toruniu.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków dostępne są tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *