Samochód używany od autoryzowanego dealera. Warto?

Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Decyzja o zakupie używanego auta nie należy do łatwych. Najważniejsze pytanie, jakie staje przed nabywcą, brzmi: kupić od handlarza, z komisu czy u autoryzowanego dealera? Specjaliści z branży motoryzacyjnej jednogłośnie wskazują na ostatnią opcję. Sprawdzamy, dlaczego.

Zakup fabrycznie nowego samochodu to nieosiągalne marzenie dla wielu kierowców. Nic zatem dziwnego, że większość transakcji odbywa się na rynku wtórnym. Używane auto to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne, ale i obarczone dużym ryzykiem. Rynek „używek” zalewany jest pojazdami o dyskusyjnej sprawności, którą ciężko ocenić na pierwszy rzut oka. 

REKLAMA

– Auta kupowane u przysłowiowych „handlarzy” często nie posiadają żadnej historii i mają wiele wad ukrytych. Dokumenty sprzedażowe często są zaniżane, przez co ciężko jest dochodzić swoich praw w przypadku awarii samochodu lub niezgodności z opisem – ostrzega Sebastian Rutkowski, spec. ds. sprzedaży samochodów używanych w toruńskim salonie Citroena.

Laik nie pozna, czy samochód nie był „bity”, nie ma cofniętego licznika i czy po jakimś czasie nie okaże się finansową studnią bez dna. Ryzyko wpadki można jednak skutecznie zminimalizować.

– Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup używanego auta od autoryzowanego dealera. Takie auta, przed odkupieniem przez salon, przechodzą profesjonalny przegląd. Sprawdzana jest historia pojazdu, zarówno ta serwisowa, jak i napraw blacharsko-lakierniczych. Samochody, które są w bardzo złej kondycji lub mają niepewną historię, są odrzucane – tłumaczy Sebastian Rutkowski. – Dodatkowo, na auta, które spełniają wymagania programu Citroen Select, wystawiamy gwarancję. 

Gwarancja Citroen Select obejmuje okres 12 lub 24 miesięcy bez dodatkowych kosztów i bez limitu kilometrów. Nabyte auto można wymienić na inne w ciągu 30 dni od dnia zakupu, a na czas naprawy samochodu klientowi przysługuje auto zastępcze. Do gwarancji dodawany jest także pakiet Assistance, działający na terenie całej Europy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Mało? W salonie dealerskim znajdziemy samochody z młodszych roczników, mamy szansę sprawdzić auto podczas jazdy próbnej i możemy skorzystać z różnych opcji finansowania. Gotówka, kredyt, leasing – wszystkie opcje są na stole. Samochody są poza tym dostępne od ręki. Czy to oznacza, że samochody używane od dealera nie mają żadnych wad?

– Mówi się, że auta od dealera są dużo droższe. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście tak jest, ale gdy przyjrzymy się temu dokładniej, to widzimy, że kupujemy gotowy produkt. Auto jest w pełni sprawne, naprawione są wszystkie elementy wymagające naprawy, więc jeśli przeliczymy zakup auta po najniższej cenie rynkowej i dodamy do tego inwestycje, których auto wymaga, to dochodzimy do podobnego pułapu cenowego – wyjaśnia Sebastian Rutkowski.

Używane auta – nie tylko marki Citroen – można nabyć w salonie Citroena, zlokalizowanym przy ul. Szosa Bydgoska. Dealerzy z toruńskiego salonu najczęściej pozyskują auta od klientów będących pierwszymi właścicielami. Posiłkują się także portalami aukcyjnymi aut poleasingowych, a także kupują auta na wolnym rynku. 

– Jesteśmy młodym zespołem, który zajmuje się autami używanymi ze względu na zamiłowanie do motoryzacji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, uwzględniając jego potrzeby. Lubimy to, co robimy – podsumowuje Sebastian Rutkowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *