Sami Swoi. Gminny Klub Seniora z Obrowa

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie

Gminny Klub Seniora „Sami Swoi” w gminie Obrowo działa pełną parą. Licząca około 50 osób grupa seniorów na każdym kroku udowadnia, że z wiekiem nie traci się pogody ducha.

„Sami Swoi” udowadniają, że nie są sami. Wzajemne wsparcie i pomoc owocują uśmiechami na twarzach.

REKLAMA

Lubimy razem przebywać, dyskutować, a nawet się spierać. Jesteśmy dla siebie przyjaciółmi – mówi Grzegorz Filut, prezes klubu. – Prowadzimy kronikę naszych spotkań, wspólnie wyjeżdżamy zwiedzać kraj i aktywnie wypoczywać. Funkcjonują u nas też bardziej tradycyjne sekcje, takie jak chór, sekcja rękodzielnicza, kulinarna i nauki języka niemieckiego. Dbamy więc zarówno o nasz rozwój intelektualny, jak i o sprawność fizyczną.

Członkowie klubu mają w planach założenie własnego facebookowego profilu, który pomoże w lepszym informowaniu o aktywności seniorów. „Sami Swoi” zapraszają na spotkania, które odbywają się o godz. 16.00 w każdy wtorek w świetlicy przy Urzędzie Gminy przy ul. Lipowej 27.

W pierwszy wtorek miesiąca obchodzimy imieniny osób, które w danym miesiącu mają swoje święto. Jest tradycyjne „Sto lat”, są kwiaty i życzenia. Każda chwila jest dobra, aby wspólnie pośpiewać i cieszyć się – podsumowuje Grzegorz Filut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *